zjentek

myslíte, že mravenci nebo třeba jiní hmyzáci to maj podobně jako lidé?

..že třeba první mravenec v mraveništi maká jako šroubek a druhej mravenec, když to zbystří, tak hned vyšle nějakej signál třetímu mravenci o tom, že s prvním mravencem něco není v pořádku?
..chybí kategorie hmyz a paraziti ;o

Odpovědi
RyuzakiKate

No, nemyslím si, že by byl nějakej mravenec „línej“, tam makaj snad všichni. Informace si předávají (hlavně pomocí feromonů a tykadel), mravenci patří mezi sociální hmyz, stejně jako třeba včely.
Pokud by se objevil nějakej slabší jedinej, přírodní výběr se o něj postará.. ;)
Doplňuji:
*jedinec

gecco

Jasně – podivně chovajícího se jedince ostatní bleskurychle zlikvidují…
😉