rostavalek

Myslíte že je bezpečné mít umělé nehty?

Zdravím, myslíte že je bezpečné u ženy aby měla umělé nehty např. gelové, akrylové apod. např. typu http://www.raj­nehtu.cz/uv-gely-gelove-nehty/ ? Díky za nazory.

Nejlepší odpověď
anonym

Nemyslím si, že by umělé nehty by byly nějak životu nebezpečné, spíš jsou mnohdy nevkusné. Osobně když mi někdo podává ruku s umělým čímsi, zvedá se mi žaludek, mám k takovým úpravám vrozený odpor. Ruce se nedají moc schovat a jsou určitou vizitkou, takže asi tak… Zdravé, přirozené, pěstěné nehty nic nenahradí. Nejvíc se mi líbí francouzská manikúra.
http://zena.cen­trum.cz/zdravi/do­maci-lekar/clanek.phtml?id=78­2087#utm_source=ak­tualne.centrum­.cz&utm_medium=ca­rouse

Další odpovědi
Bedy

Ne, dokonce jsem někde četl, že řada gelových nehtů jsou karcinogenní. Mě osobně se to na ženských nelíbí, lepší je obyčejný lak nebo přirozené.
Navrch s gelovkama se těm ženským musí špatně psát na klávesnici nebo třeba ždímat hadr apod.

Michálek1245

Ono hodně záleží na tom, kdo vám je dělá. Pokud je to zkušené manikúra Praha 1, tak bych se jich vůbec nebál. Na druhou stranu některé stánky v obchodních centrech dělají ty nehty takové, že bych se fakt bál, že je nedonese moje žena ani domů. Sám jezdím jako obchodní zástupce, tak se v tom trochu orientuji.