Myslíte že bych zhubla kdybych cvičila ale jedla normálně?

Je mi 14 a půl let, vážím 60 kg, možná 61, a kolik měřím to nevím :/ kolem 165 možná už 168
A chci se zeptat, kdybych začala běhat a cvičila třiceti denní výzvu, ale jedla normální jídla, tak jestli bych zhubla? chtěla bych zhuubnout 4 kg, (jedla bych normálně chleba, rohlíky, omáčky, polívky, brambory atd…)
Doplňuji:
no optimální moje váha........ no já nevím, prostě mám těch 60 kg už dlouho, a chtěla bych mít tak 55, 56 :/
Dobře, knedlíky omezím :)
A rohlíky a chleba… no… ráno si dám rohlík jeden a večer třeba chleba-jeden krajíc, normání hustopečckej chleba, a děkuju :)
jo, a k té předchozí mé otázce sem zapoměla napsat že mé mamce je 37 let :)
děkuju všem :)

Nejlepší odpověď
zzzzz

Dívám se, že celá rodina mate špatné stravovací návyky:-(((
Zkus občas mámě v kuchyni pomoct, a uvařit něco výživného, ale zdravého. Na internetu je spousta receptů, třeba mámě něco zachutná a začne to vařit častěji.

Cvič každopádně, tlusté holky jsou škaredé, a smrdí potem:-)

Další odpovědi
anonym

Samozřejmě, že ano – jakmile zvýšíš energetický výdej (sportem), přitom zachováš běžné stravování, zhubneš.

Cuketka

Kaloricky prijem by se mel rovnat kalorickemu vydeji pro udrzeni stabini vahy. Tzn jeslti se ti vaha nehybe, budes mit stejny kaloricky prijem jako doted, zacnes k tomu sportovat, zvedne se tim tvuj kaloricky vydej a tim padem pri stejnem prijmu zacnes hubnout, protoze tve telo bude brat energii ze zasob v podobe tuku. Nicmene je pravdepodobne, ze se ti zmeni chute, takze na to pozor. Hlidej si, aby byl prijem sacharidu rovnomerny, hlavne rano a pres den, aby ti nekolisal krevni cukr (coz se samo o sobe deje zvlast v prvnich tydnech potom, co se zacnes hybat) a vyhla ses prejidani a vlcimu hladu. Hodne stesti

setapouch

Mozna zhubnes, mozna si zachovas stavajici vahu, pokud jsi pri soucasnych navycich pribirala.
Nevim, jaka vaha je pro tebe optimalni, ale jestli chcez zkusit zhubnout, jez spis tmave pecivo, omacky omez, knedliky vynechej… Ale znovu – nevim, jaka vaha je pro tebe optimalni, pozor na zdravi.

SickBreed

To je otázka do pranice a neexistuje na ní jednoznačná odpověď. Hodně záleží na tvém jídelníčku – který ty označuješ za normální a přitom má do normálního hodně daleko. Spíš je to prasečí strava smradlavýho slovanskýho středoevropana 🙂 Také záleží na formě cvičení. Něco jiného je, pokud budeš plavat a něco jiného pokud budeš tahat železa v posilovně. Osobně bych doporučil vyřadit z jídelníčku vepřové, preferovat z masa ryby a kuře – pokud možno čerstvé, u kuřat pak bio chovy, úplně vyřadit věci na bázi pšenice – světlé pečivo, přidat zeleninu a ovoce, omezit sůl a koření obecně. A pak se zdravě pohybovat, nebýt pecivál, ale ani to nepřehánět. Jednou za půl roku sedmi denní Neera kůru na pročištění organismu. Samozřejmě nehulit a nechlastat. Tak sem alespoň já spokojenej.

Megaloman

Musím přidat slovo do pranice.
Když budeš cvičit, a „jíst normálně“ možná zhubeš a možná taky ne.
Záleží totiž, jak už psali přede mnou na kalorickém příjmu a výdaji. Ale nejen na něm, protože když sníš během dne míň kalorií, než ze sebe dostaneš, sice zhubneš, ale pravděpodobně to při tvé stravě bude z velké části úbytek svalové hmoty.
Pokud by si chtěla brát cvičení vážně, je dobré najít si zhruba kolik a jakých živin je dobré denně jíst. Existují optimální poměry bílkovin sacharidů a tak dále. Pak si naplánuješ jídelníček z „normálních“ jídel a potom se ti ty výsledky projeví 100% a znatelně. Jíst tak, abys hubla neznamená žvýkat suché cereální chlebíky a ít koktejly na hubnutí, jen to chce mít přehled, kolik čeho jíš.
Pokud tě něco zajímá napiš mi do zpráv.

lota

Myslím, že právě zvýšení fyzické aktivity a „normální“ stravovací režm je základem hubnutí a udržení váhy (ač je otázka, co je normální). Diety jsou na hubnutí, ale taky jojo efekt.

ReHu

Co to PŘESNĚ znamená jíst normálně? Jaký chleba? A kolik? Kolik rohlíků?
Rozdíl mezi příjmem a výdejem musí být, ale ne jen malinký. A také delší dobu.

Hlada

Šedá teorie. Jestliže z ničeho nic začneš běhat a cvičit a budeš jíst stejně, tak dřív, než cokoli poznáš na váze, dostaneš hlad, který samozřejmě zaženeš větším množstvím jídla, takže nezhubneš. Jak je vidět, tvá vyšší váha je daná geneticky, s čímž nic neuděláš a špatným stylem života a ten můžeš změnit jen velmi pozvolna a dlouhodobě. Tyhle jednorázové akce nemají žádný smysl. Hladovou s menším množstvím času tě spíš potká zhoršení prospěchu ve škole.

STUDENTKAEVA

Snad by to šlo ale když má problémy s váhou máma a ty taky nejsi dvakrát spokojená tak bych opravdu začla hubnout i pomocí jídla vem si že by si máma musela vařit dietně a vám normální stravu zbytečné ne?

Agneta

No ty jíš fakt jak prase, z jaké rodiny tvoje mamka pochází ?
+++
Omáčky, knedlíky, rohlíky(celozrnný to né?), vepřové, normální chleba – no to je odpad pro výkrm vepřů, to můžeš jíst jen občas, a o něčem zdravém,zeleném ses vůbec nezmiňovala.
Odhaduji to taky na těch 5 kg (minimálně), které musíš zhodit.
Konkrétně to výstižně popisuje SickBreed, co bys měla jíst.

Pepa25

SickBreed, Agneta: jaká prasečí strava? Úplně by mě dorazilo, pokud jste vážně přesvědčeni, že kdo nejí kuře z biochovu a celozrnný chléb se nemůže stravovat zdravě …??!