Alvin9434

Myslíte si, že v budoucnosti budou létající auta?

Myslíte si, že budou v budoucnu (nějak za 10–20 let) létající auta a ty, co jsou dnes, už se nebudou používat?

Nejlepší odpověď
marci1

Údajně za 6 let-viz video ve zdroji. 🙂

Zdroj: http://video.ak­tualne.cz/ze-sveta/vznik-letajiciho-automobilu-se-blizi-firma-ukazala-animaci/r~1c2d132­e3b6711e599c80025900fe­a04/?_ga=1.133245710­.1225822933.1466700740

Další odpovědi
Drap

Kdy v budoucnu? Za rok určitě ne. Možná někdy, že by však plně nahradilly tyto stroje klasická auta, je nesmysl.

Kepler

Už existuje více různých funkčních prototypů, ale zatím je na překážku jejich nepraktičnost. Ve vzduchu nejsou o mnoho rychlejší, než na zemi. Kabina nebývá příliš prostorná a složená křídla jsou taky na překážku. Pro přistání i vzlet mají taky své nároky, zdaleka to není možné všude. Kdyby měly technologii VTOL, to by bylo už jiné kafe. Ale i na tom se pracuje, pokud vím Izraelci už mají funkční prototyp pro vojenské účely. I tak si myslím, že se uchytí jen pro speciální účely (záchranné služby, policie apod.).

luckykubrt

Nebo budou fungovat jako SAMOLÉTACÍ taxi-služby, které si přivoláš z mobilu. 🙂
http://tn.nova­.cz/clanek/bu­doucnost-mestske-dopravy-airbus-otestuje-samoletaci-taxik.html