loruen

Myslíte si, že si Bob Dylan převezme Nobelovu cenu?

Odpovědi
anonym

Nevím jestli si ji osobně převezme , neví to ani akademická porota , ale určitě to nebude první případ ,
Nebylo by to poprvé, kdy by si nositel nejvyšší literární trofeje pro ni osobně nepřišel.
Např .Elfriede Jelineková zůstala doma s odůvodněním, že má sociální fóbii, Harold Pinter a Alice Munroová se omluvili kvůli zdravotním potížím, za nemocného Jaroslava Seiferta ji přebrala jeho dcera.
Ani v případě, že by Nobelovu cenu za literaturu nepřijal, nestal by se Dylan rebelským průkopníkem, nýbrž až třetím v pořadí. Básník Boris Pasternak se jí roku 1958 musel vzdát na nátlak sovětského režimu a francouzský buřič Jean-Paul Sartre ji roku 1964 odmítl ze zásady, jakékoli ceny totiž neuznával.
http://kultura­.zpravy.idnes­.cz/dylan-nobela-cena-0ee-/literatura.as­px?c=A161019_094543_li­teratura_spm

anonym

Myslím,že ne,jsou o tom velké pochybnosti.
http://kultura­.zpravy.idnes­.cz/dylan-nobela-cena-0ee-/literatura.as­px?c=A161019_094543_li­teratura_spm