Myslíte si,že jsou preventivní zdravotní prohlídky časově správné ? Př. MAMO jednou za 2 roky,okultní krvácení 2 roky.

Přesto že jsem chodila na pravidelné prohlídky na MAMO, po dvou letech mi našli rakovinu. Myslím si, že by tyto preventivní prohlídky měli zkrátit.

Odpovědi:

Zlatý

Myslím že ano. Tuto dobu mezi jednotlivými prohlídkami určovali odborníci, u kterých se dá předpokládat, že znají problematiku lépe než laická veřejnost. A i kdyby chtěli všichni amatéři dobu zkrátit, tak je také nutné porovnat kapacity vyšetřovacího zařízení a finanční náklady.

Bronzový

Některé dignostické přístroje pomáhají objevit chorobu (RTG, CT, MAMO...), ale také ji mohou vyvolat, spustit !!! 2 roky je velmi rozumný a snad bezpečný časový odstup. Bezpečnější by byl delší čas...
Mamografické vyšetření se může doplnit vyšetřením pomocí ultrazvuku.
Vždy, když se lékařům něco nezdálo, šla jsem ještě na sono (prsy a axily).
Ve střevech a žaludku to "nejede" tak rychle, trvá to několik let.
Velmi často se stane, že lékaři během endoskopického vyšetření něco přehlédnou (jako i u mne). Pak je to velmi akutní a někdy je pozdě. Vzhledm k tomu, že se dostanu do kontaktu s takovými spolupacienty, troufám si říci, že zvláště v našem městě u konkrétního gastroenterologa je toho přehlédnuto až příliš mnoho :(.
Velmi nebezpečné mohou být antiperspiranty
http://www.mamo.cz/…
Doplňuji:
omluva: ... diagnostické přístroje...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.