tom004

Myslíte si,že je to dobrý nápad? Prý pochází z Německa.

Dejme starší lidi do vězení a zločince do domovů důchodců!

Následkem toho:
by naši senioři měli denně přístup ke sprše, volný čas, procházky, léky, pravidelné zdravotní a stomatologické kontroly.
Měli by nárok na kolečková křesla atd.Dostávali by peníze, místo aby za ubytování platili.
Navíc by měli nárok na trvalý kamerový dohled, v případě pomoci by se jim tedy dostalo okamžité pomoci. Jejich postele by byly dvakrát týdně převlékány, jejich prádlo a oblečení by jim bylo pravidelně práno a žehleno. Každých 20 minut by měli návštěvu dozorce a jídlo by dostávali až na pokoj. Měli by zvláštní místnost, ve které by přijímali návštěvy své rodiny.
Měli by přístup do knihovny, tělocvičny, k fyzické i psychické terapii a také do bazénu a dokonce právo na další bezplatné vzdělávání. Na žádost by byly legálně bezplatně k dispozici pyžama, boty, pantofle a další pomůcky. Soukromé pokoje pro všechny s vlastní venkovní plochou obklopené velkorysou zahradou. Každý senior by měl právo na vlastní počítač, televizi, rádio a neomezené telefonování. Existovala by ředitelská rada, která by vyslechla a řešila stížnosti, dohled by musel dodržovat kodex chování!

Naproti tomu by zločinci dostávali většinou studené, v lepším případě vlažné jídlo, byli by osmělí a bez dohledu. Světla by se vypínala ve 20 hodin, měli by nárok na jednu koupel týdně (pokud vůbec!). Žili by v malém pokojíku a platili za to 3000 Kč měsíčně, bez naděje se z toho dostat živí!

A konečně by byla spravedlnost pro všechny!

Nejlepší odpověď
Hykam

Je to smutné, ale je to tak. Zloději a vrazi jsou za své činy v podstatě odměněni a staří lidé, co celý život dřeli a přispívali do systému jsou trestáni.
Nápad dobrej, ale za nějakou dobu by se to stejně opět přeměnilo. Vězni a různí netáhla znají svá práva víc jak kdokoliv z nás a umí je využít.
Lidé, kteří pracují nemají ani čas se zajímat o to, na co mají právo a ani nemají chuť se handrkovat po úřadech, kde je stejně odbydou na rozdíl od těch druhých, tam si to nedovolí.

Další odpovědi
Drap

Určitě by to za současných podmínek zlepšilo život některým seniorům, a naopak trestaní by si alespoň někdy uvědomovali, že jsou ve výkonu trestu.

zl@tk@

Myslíš, že by se lidem co kolikrát nechali v práci zdraví ( horníci, hutníci apod.)v těch kriminále líbilo? Byť se vším zaopatřením jak jsi tu popsal? Já myslím, že ne. Navíc tohle všechno je ostuda vlády, ale ta si z toho evidentně nic nedělá a na lidi kašle. Viz případy Šluknovsko, Jablonec nad Nisou atd. Osobně si myslím, že v jiném státě by si vláda nedovolila chovat se takhle ke svým voličům. Tady má každý z ostudy kabát a nikomu to nevadí. Pořád tu propagujeme USA tak proč se politici nechovají jako politici v USA. Tam se jedno hezké odpoledne někaý tajemník z Bílého domu zaletěl vládní helikopterou na partičku golfu a v pondělí stihl akorát odevzdat vstupní kartu do baráku a skončil. Kdyby se u nás zavedla funkce senátora jako funkce čestná tj. bez nároku na plat – pouze diety by se proplácely, hned by jsme viděli jak všichni by končili ve funkci. Proč to nezkusit. Já myslím, že by to stálo za to a určitě by se ušetřily dost velké peníze.