Pokročilý

Myslíte si, že je normální nechat malé děti chodící do školky vytírat společnou chodbu domu?

Z přízemí do prvního patra.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Co myslíte slovem "nechat"? Nařídit jim to, nebo dovolit jim to?
1/ Děti rády napodobují chování dospělých, tak proč by nemohly zkusit vytřít schody, pokud jim na to síly stačí.
2/ Je v pořádku, pokud se děti podílejí podle svých schopností na chodu domácnosti.

Další odpovědi:

A proč by to mělo být nenormální?Bydlím v rodinném domku mé tři děti se odvmalička podílely na pracech okolo domu či v domě.Úklid uhlí...měly malé kolčko, kterým odvážely uhlí do koteln, popř.malými lopatičkami mně nakládaly uhlí na mé kolečko.Úklid dřeva na zimu...nakládaly dřevo do koše, který já jsem odnášel.Manželce pomáhaly s nádobím, popř.luxovaly a dělaly práce přiměřeně k jejich věku.
Zkrátka děti se musí zaměstnávat od malička jinak z nich vyrostou lidi pro které je každá práce obtížná.

Bronzový

Byla doba, kdy to bylo normální. Děti pomáhaly rodičům. Dnes sedí u televize u počítače. Samozřejmě, záleží na tom, jaké mají rodiče.

Bronzový

Z přízemí do prvního patra to normální není. Normální postup je opačný, z patra do přízemí.

Zlatý

co se v mládí naučíš...

Zlatý

Já bych to tedy vzala opačným směrem,
ale jinak to nepovažuji za nic nenormálního.

My jsme s dětmi dělávali spoustu věcí společně
(nepouštěli jsme je snad akorát k elektřině).

A pokud předškoláci na té chodbě něco „provedli“ (rozlili,
rozbili, něco tam naházeli, …) je to podle mne výchovné.
[Rychleji se naučí chovat ve společných prostorách.]

Pokročilý

Pokud to dělají místo školy tak určitě je to špatné ale jinak ne. Já jsem rodičům pomáhal a nikdy to nebylo špatné.Aspoň mají trochu pohybu pokud přijdou ze školy a sedí u počítače.
Sousedka má kluka asi 12 let co poseká i kousek zahrady a nikdy jsme se tomu nedivili.

Bronzový

...jak již napsali jiní:
a) je to špatný postup, spíše odeshora
b) co se v mládí naučíš...
c) děti chodící do školky mohou být taky předškoláci...
d) děti rádi pracujou (ty malé, co z toho ještě nemaj rozum) tak proč jim bránit
e) já dělal i jiný věci...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 995
Zlatý marci1 815
Zlatý quentos 634
Zlatý iceT 607
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 452
Zlatý led 400
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 376

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.