Pokročilý

Můžu z něj něco vymáhat?

Koupil jsem si kolo přes net a když mi došlo, zjistil jsem, že má několik prasklin. koupil jsem ho přes dobírku. může se to nějak řešit?
Doplňuji:
kupoval jsem to přes soukromníka. v inzerátu měl napsáno, že je vše v pořádku a že případné reklamace nebere

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Záleží na dosavadní komunikaci - pokud, např., bylo kolo prezentováno jako bezvadné, můžeš podat trestní oznámení (podvod) nebo občanskoprávní žalobu (zneplatnění transakce, náhrada škody...).
Ale bez znalosti podrobností ti nikdo přesně neporadí - takže - ideálně, dej do kupy dosavadní komunikaci (inzerát, maily...) a poraď se s právníkem.

Další odpovědi:

Bronzový

První co se musí učinit, je potřeba se snažit to vyřešit.
Soudy jsou až kritické řešení situací.
Máš právo na reklamaci (musí ti zaplatit i tebou vynaložené náklady) bez ohledu na to, zda jsi souhlasil nebo ne s nějakýmy podmínkami.
V případě, že při prodeji neměl prodávající uvedeny podmínky prodeje je pětiletá záruka na zboží.
Standartní postup je napsat email, nebo doporučený dopis i s dokumentací závady a vyzvat, aby se do 30 dnů o uhrazení nákladů prodávající postaral.
Je potřeba to řešit v klidu.
Doplňuji:
V tom případě pouze vyrozumte prodávajícího o neshodě s inzerátem.
Jelikož nejspíše nebyla sepsána kupní smlouva s předávacím protokolem, můžete bez problému kolo vrátit a vystavit pohledávku na cenu za kolo a vedlejší výdaje se splatností 30 dnů, potom už je to na soudech.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.