JájsemRaibek

Můžu udělat z 32GB karty 16GB kartu?

Třeba i nevratně?
Nevím proč, ale kamera podporuje kartu 32GB, ale když jsem záznam prohlížel, tak od poloviny jsou soubory poškozené nebo nečitelné a nejdou přehrát.
Jinak jsem zjistil, že kartu nesmím formátovat v pc, ale třeba v mobilu nebo v té kameře, jinak prý nejde. Karta je nová a jak jsem již psal, tak od cca poloviny nečitelná.

Odpovědi
Alesh

Tak jako lze udělat to, že zmenšíš oddíl na tom disku (kartě). V PC to jde jednoduše. Jestli to pomůže a bude ti to fungovat pak v té kameře to fakt nedokážu říct. Ale udělat to jde.
Otázkou je, jestli není lepší pořídit si 16GB kartu.

Zdroj: https://www.na­pocitaci.cz/33/spra­va-disku-ve-windows-10-uniqueidgOkE4NvrWu­NY54vrLeM67yT5ZPFhWlfOD­DulZX7UDBY/

Edison

U přístrojů většinou píší v návodech maximální doporučenou velikost karty. Někdy to lze vyřešit velikostí oddílu, ale na to bych moc nespoléhal. Jinak taky bývá, že přístroje mají jakýsi modifikovaný souborový systém, nebo jeho zadáděcí oblast. Proto nelze zaručit, že menší oddíl pomůže. Soborový systém pak mnohdy slouží jen k tomu, aby přístroj kartu vůbec viděl a pak si vytvoří svůj souborový systém založený na něčem univerzálním, případně i zaváděcí oblast. A nakonec… formátování v přístroji může „kamsi“ nahrát ještě další údaje, aby bylo médium pro přístroj identifikovatelné a použiltelné. Mnohdy bez této „úpravy“ přístrojem karta sice třeba i funguje, ale pomalu, nebo špatně – nabourává soubory.

Jiří Bohumil

I přes to že je nová, může být vadná. Zkusil jsi ji přeformátovat v PC, načíst její vlastnosti (obsah a zaplnění po přeformátování) a pak na ji nahrát plnou daty z PC a opět načíst její vlastnosti a zkusit čtení?
Tím ověřit, zda není vadná. Také jsem koupil, na zkoušku, pár nových levných SD karet 32GB a stojí „za prd“. Dají se používat občas na nějaké testování, ale k běžné spolehlivé potřebě nejsou.

cochee

To bude fejková karta. Ve skutečnosti má třeba poloviční kapacitu, ale obsahuje hacknuté údaje o kapacitě, takže se tváří „větší.“ A ten hack bude nejspíš i hardwarový, pokud i po naformátování hlásí tu samou kapacitu. Při zápisu velkého souboru, který by rád použil i paměťové buňky z té neexistující části, se prostě data zapíšou do prázdna.