Jiří Bohumil

Čím je způsoben rozdíl v rychlosti práce dvou zařízení s OS Android?

Mám tablet Medion Lifetab E10316 a mobil Acer Liquid Z410. Nevím čím to je, ale tablet mi pracuje daleko pomaleji, než mobil. Třeba při načítání prohlížeče Seznam trvá jeho spuštění kolikrát až minuty, několikrát i upozorňuje, že aplikace přestala pracovat a zda chci skončit, nebo počkat. A ve stejnou dobu a ve stejném místě (na WiFi), tutéž operaci provedu s mobilem a ten naběhne „svižně“, během několika vteřin. A i při spuštění, třeba jen „nastavení“ tabletu, se tato interní aplikace spouští 10–15 vteřin, na mobilu za 3–4 vteřiny.
Základní techn. specifikace obou zařízení:
Tablet: proc.4×1,6GHz, paměť op. 1GB, pevná 16GB, OS Android 4.2.2 Jelly Bean.
Instalované aplikace vše+stažené v int.úl. 2,8GB, volné 11GB, spuštěné 571MB, volné 468MB.SD karta 32GB.
Mobil: proc.4×1,3GHz, paměť op. 1GB, pevná 8GB, OS Android 4.4.4 Kit Kat.
Instalované aplikace vše+stažené v int.úl. 6,0GB, volné 1,15GB, spuštěné 591MB, volné 315MB.SD karta 32GB.
Dá se říct, že instalované aplikace jsou, v podstatě, na obou zařízeních shodné. Všechny aplikace, které šly přesunout, jsou přesunuty na SD kartu.
Na obou zařízeních je instalován antivir ESET Mobile Security. Ten občas na tabletu zpomaluje po zapnutí, neboť kontroluje aktualizace aplikací (o tom vím). Na mobilu toto nebývá.
Přitom mobil pracuje svižně, aplikace spouští v pár vteřinách, ale tablet je, někdy, doslova „shnilý“. Ale pak se, třeba po 10-ti minutách rozběhne a funguje rychleji. Může mi někdo vysvětlit, co může způsobovat tak podstatný rozdíl v rychlosti práce mezi těmito dvěma zařízeními? A čím to může být, že se tablet někdy, po nějakém čase, rozběhne rychleji? Za odpovědi děkuji.

Odpovědi
cochee

Píšeš rychlost procesoru, ale ne model, to je velmi důležité, mohou být velké výkonnostní rozdíly i třeba v neprospěch rychlejšího procesoru. Další rozdíl může být v té verzi Androidu. Já se neorientuju dopodrobna v rozdílech mezi verzemi, ale je to docela možné, že prostě Jelly B. má nějakou „blechu,“ způsobující výkonnostní propad, která je v Kit Katu opravena. Za další, může tam v tabletu být nějaká aplikace, která v telefonu není, a ta to může způsobovat.