Pandora

Můžu si vzít pepřový sprej do letadla v kufru?

Vím že se pepřák do letadla brát nesmí, ale platí to i pro zavazadlový prostor? Tedy že bych ho měla v kufru? Jedu na pár dní do ciziny a kvůli jedné akci se budu do hotelu vracet pozdě v noci, ráda bych ho měla pro jistotu u sebe… Popř. co by se našlo, kdyby mi ho v kufru našli?

Odpovědi
Pepa25

Podle informací z letiště (viz odkaz) jsou zakázány i v zapsaném zavazadle. Zavazadla se rentgenují, jak moc jsou přísní nevím.

„Obranné spreje, paralyzující a jiné předměty, obsahující dráždivé látky
Zakázáno v příručním i zapsaném zavazadle.“

Zdroj: http://www.prg­.aero/cs/odba­veni-cestujicich/od­baveni-cestujicich/zasady-a-pravidla-bezpecnostniho-odbaveni/predmety-jejichz-preprava-je-nejcasteji-dotazovana/