Calimë

Jaké věci jsou z toho (…) povolené v letadle?

V pondělí letíme do Anglie a bereme jako dárek NŮŽ a PORCELÁNOVOU ČAJOVOU SOUPRAVU, můžeme to převážet v zavazadle (ne příručním)?
Mohu si do letadla vzít vlastní SLUCHÁTKA? A může se PROPISKA když obsahuje inkoust jako tekutou složku? Nebo mohu jenom grafitovou tužku?
Doplňuji:
Ten nůž má čepel dost dlouhou, tak 30cm určitě. A když je zabalen v originálním nepoškozeném balení??? Kdybych ho převážela s účtenkou?

Nejlepší odpověď
Drap

Všechno co jsi uvedla, a tak jak jsi uvedla, se může.
Doplňuji:
V zavazadlovém prostoru neni nůž problém. Můžeš jich vést třeba celou sadu.

Další odpovědi
Pájo

Nůž, jakkoli velký, smí být převážen jen a pouze v zavazadle, určeném pro přepravu v nákladovém prostoru letadla!
Čaj. souprava, sluchátka i propiska mohou na palubu.

Můžete se také ještě pro jistotu předem dotázat u společnosti, se kterou poletíte.

Terryle

Nůž MUSÍ do odbaveného kufru, nesmí být v příručáku, který si bereš na palubu.

Čajovou soupravu si vem URČITĚ s sebou do příručního zavazadla. S odbavenými se na letištích docela mlátí a nemusela by to přežít…
Sluchátka a propiska jsou bez problémů :o]

Lucijej

Propiska a sluchátka jsou bez problémů, čajová souprava taky, s tím nožem to je na pováženou. Ikdyž bude v zavazadle určený do zavazadlového prostoru, tak se dělají namátkové kontroly a jestli ti ho vyhmátnou, přijdeš o něj – mně už se to stalo a to jsem ho měla zabalený v několika ponožkách.
Taky do Británie nevoz pepřový sprej – tam je to nelegální zbraň.
Doplňuji:
Jo u toho nože taky záleží, jak velké má ostří.

Méďa39

Na ten nůž si vyžádejte písemné povolení dopravce (tam kde jste si koupila letenku) a máte po problémech. Dále viz Smluvní přepravní podmínky.

Lucijej

Nejlepší ohledně toho nože bude, když kontaktuješ přímo dopravní společnost, se kterou poletíte. Ale účtenka rozhodně nikoho zajímat nebude.