ADELEBB

Můžu se koupat v přehradě, když mám menstruaci?

Menstruaci jsem dostala minulý tyden v neděli. Teď už mi končí. A mám takový „krvavý vítok“. Prosím poraďte.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Během menstruace se nedoporučuje koupání vůbec. Nejde totiž jen o to, abyste Vy nezašpinila vodu, ale během menstruace je Vaše děloha a pochva mnohem náchylnější k infekcím, protože jejich sliznice je narušená a podrážděná.
Nedoporučuje se dokonce ani koupáni doma ve vaně.
Pokud už pouze „špiníte“, není riziko už tak veliké, tělo obvykle vyplavuje už jen zbytky krve. Ale osobně bych ten jeden den raději počkala.