můžu řídit traktor když mám skupiny A,B,C,E děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ne, na traktor je T

Další odpovědi:

Bronzový

Traktory:
skupina T - Řidičské oprávnění skupiny T opravňuje k řízení traktoru a samojízdného pracovního stroje, k motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo

Stříbrný

Bronzový

Probírali jsme to na jaře při školení na profesní průkaz.Na samotný traktor bez vleku vám stačí C,jsou to vozidla nad 3500kg.Výhledově se prý znovu uvažuje o tom,že na traktor se bude muset dělat řidičák zvlášť na skupinu T,jak to kdysi bylo.
http://www.autoskolanosek.cz/…
Doplňuji:
Pardon,cukrar má čerstvější informace a asi se to už změnilo od září.

Bronzový

Pořád převládá názor,že na traktor musím mít něco extra.Není pravda.S Béčkem mohu řídit traktor do 3500 kg a k němu přívěs do 750 kg. Ale s Téčkem nemohu řídit osobní auto.Jen jakýkoliv traktor.
Tedy Béčko má vyšší kvalitu než Téčko.Pokud mám Béčko a Éčko,mohu řídit traktor o hmotnosti 3500 kg a neomezený přívěs.Pokud mám Céčko a Éčko,mohu řídit jakýkoliv traktor a jakýmkoliv přívěsem či návěsem, ovšem s platným omezením počtu lidí na vlečce.Ale to už se dnes nenosí.
V předepsaných případech musím mít ale profesní průkaz.
Já tohle kdysi řešil kvůli rolbě,kdy zaměstnavatel chtěl B+T a odpověď ministerstva dopravy byla ve výše uvedeném napsaném.

Zdroj: § 81 a další vyhlášky 361/2000 Sb v platném znění

S řidičským průkazem B můžete řídit traktor do 3,5 tuny +750 kg vlečku.
S ŘP sk. C můžete řídit libovolný traktor + 750 kg vlečku.
Pokud máte k dané skupině i E tak vlečku bez omezení.
Ano, skupina T je k řízení traktorů apod. a je od 17let. Pokud T máte, můžete řídit traktor + vlečku bez váhového omezení. Nesmíte s ním řídit osobní automobil.
Tedy, skupina C+E plně nahrazuje skupinu T. Do řidičáku ale skupinu T nedostanete stejně jako nedostanete k skupině B i AM, i když máte právo řídit tyto motocykly do 45km/h.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.