sekorp

muzu ridit babetu kdyz mam skupinu b.dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
chudst

Muzete to ridit, ma-li obsah 50ccm a nejvyssi rychlost do 45 km/h.

edit.: Od 1. července 2006 došlo k na první pohled drobné, ale ve skutečnosti velmi významné změně ve vymezení řidičského oprávnění skupiny B.

Od 1. července 2006 jsou všichni držitelé řidičského oprávnění skupiny B, tedy i ti stávající, přímo ze zákona oprávněni k řízení mopedů a malých motocyklů s nejvyšší povolenou rychlostí max. 45 km/h. Zatímco dříve (od 1. ledna 2001 – 30. června 2006) bylo nutné mít samostatné řidičské oprávnění skupiny AM, nyní již není potřeba, neboť skupina B ho v sobě plně zahrne. Není tudíž nutné, aby řidiči mopedů, kteří jsou držiteli oprávnění skupiny B, byli vedle současně držiteli oprávnění skupiny AM

Důležitou informací také je, že uvedenou skutečnost není nutné žádným způsobem zapisovat ani do starých, ani do nově vydávaných řidičských průkazů. Změna rozsahu oprávnění totiž vyplývá přímo ze zákona, obsah zápisu do řidičského průkazu se nijak nemění.

Důležité rovněž je, že uvedená změna se týká pouze řízení mopedů a malých motocyklů s nejvyšší povolenou rychlostí max. 45 km/h na území České republiky!

Další odpovědi
dědapetr

Pokud máte i skupinu AM tak ano. Skupina AM – Řidičské oprávnění skupiny AM opravňuje k řízení mopedů a malých motocyklů s maximální konstrukční rychlostí 45 km.h-1.--- Skupina B – Tato skupina opravňuje mimo jiné k řízení motorových vozidel, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg a s nejvýše 8 místy k sezení, kromě místa řidiče.Je to z toho to odkazu:http://www.au­toweb.cz/skupi­ny-a-podskupiny-ridicskych-opravneni/Našel jsem i tohle: http://www.muh­b.cz/evidence-ridicskych-prukazu-prehled/d-391869/p1=50063