Můžu použít nažehlovací folii na triko z viskózy?

Dobrý den. Nedávno jsem si koupila nažehlovací folie na bílý textil, pro inkoustovou tiskárnu. Chtěla jsem si nažehlit obrázek na tričko, ale v návodu jsem zjistila, že se mají obrázky nažehlovat pouze na bavlněná trička a to mé je z 95% viskóza a zbytek elastan. Zajímalo by mě, co by se stalo kdybych i přes to obrázek na toto triko nažehlila, jestli by to triko zničilo, a nebo by se jen obrázek brzy odlepil? Jde o to, že to triko je opravdu hezké a takové bavlněné bych už nikde nesehnala.. Předem děkuji za všechny odpovědi:)

Odpovědi:

Stříbrný

Tričko bys zničila, právě proto, že je tam ta viskoza a elastan, to snese jen nízké teploty, ty k tomu budeš potřebovat bavlněné tričko, které tu teplotu snese, podívej se pořádně na návod, jakou teplotu při žehlení doporučují, per na 30 st. jemně

Stříbrný

Tak se podívej na štítek, zda to tvé tričko snese tutéž žehlící teplotu jako bavlna. řekl bych, že ne a navíc ten elastan by se ti připálil stoprocentně. Já doma nic z viskózy nemám, tak se podívat nemůžu a vzhledem k tomu, že nejsem baba, tak ten údaj neznám zpaměti (neříkám, že všechny ženské jej zpaměti znají, ale budou to vědět pravděpodobněji než muž :-) )

Zlatý

Není tomu tři dny, co jsem použil folii ( z nabídky Lidl-u) a nažehlil folii na bavlněné tričko, kde drží znamenitě, protože jsem dodržel návod. Pokud použiješ to, co píšeš, zničíš jak triko, tak i folii.'

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 438
Zlatý iceT 350
Zlatý marci1 330
Zlatý hanulka11 322
Zlatý briketka10 244
Zlatý ReHu 230
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 192
Zlatý annas 190
Zlatý mosoj 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.