zjentek

Můžu podlézt spadlý šraňky u cesty a přejít koleje, když nalevo napravo jasně vidím nekonečnou trať a žádnej vlak?

Nebo i tak je to zapovězený? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️
_____________­_____________________

Třeba v Indii zcela běžné. Jinak by to asi nešlo. A není to tak dávno, kdy i u nás to bylo zcela normální, bo když se zamyslíme, tak ze své podstaty jde o zcela normální a přirozené chování (všichni máme pud sebezáchovy, že). Netuším, jaká „síla“ tohle tedy zrušila. Ale kovid to nebyl určitě.

Cappuccino, neplést provokaci se selským rozumem. (;

Odpovědi
Dochy

Oficiálně zapovězený.
Nicméně v divočině se leze přes trať i tam kde žádná cesta (natož pak šraňky) není. Nevím jak teď ale v „divočině“ jsem vídal i šraňky dole nafurt – na nepoužívaných polňačkách než byli tyto přejezdy definitivně zrušeny.

Ametyst

Je to zapovězeno. Záleží ovšem na tom, jestli přestupek vyhodnocuje UI nebo člověk. Pokud technologie, máš velkou smůlu, ta nebude mít s člověkem slitování. Pokud to posuzuje živá bytost, má možnost zvážit pro a proti, poslechnout si důvody a výmluvy, 🙂 a přimhouřit oko.

elkon

Co ty vidíš není důležité, ty závory tam nejsou pro srandu. To ví i školní dítě.

cappuccino

zjentku neprovokuj!!

aliendrone

Tak s ohledem na to, v jakém stavu se z knajpy vracíš ti přeskočení závor NEHROZÍ.
Tudíž když už ses doplazil až k závorám, tak pokračuj stejně i nadále. Jen v případě, že se cítíš HODNĚ v ráži to můžeš prokládat PŘÍSKOKY. Alespoň budeš mít splněného sportovního bobříka. S dalšími následnými bobříky (či rovnou BOBRY! ;) :D), kteří tě třeba budou čekat doma si ale musíš poradit SÁM. Tož na to mysli a zbytečně se nevyčerpávej! ;) :D :D

zjentek

Elkon, tak si situace představuj jako člověk. Zkus to. Příklad: Prokazatelně budu vědět, že v následujících sedmi minutách tudy nepojede vlak. Nikde nikdo, ticho, klid, jen kamery. Krásný slunný den. A tak zavelím: „děti jdeme“ a opatrně, v klidu přejdeme s deseti dětmi skrz a pokračujeme ve výletu. Možná na druhé straně ještě počkáme, aby si děti mohli zajásat a zamávat vlaku.

Draku, umře- li v nás lidskos ta normálnost, poddáme- li se 100% předpisu, jsme pak už jen duševní mrzáci a to vyhovuje zase jen a jen duševním mrzákům (už na nás své potřeby aplikují nařízeními Unie, časem si toho všimneš, i když třeba kopeš za výše zmiňovaný tým- v důsledku nepřijde zkrátka nikdo).

zjentek

Elkon, co přejně je to „školní dítě“? To je nějaký předpisový produkt/výrobek?

(Já to rozhodně nejsem, takže se ptám, protože nemám šajnu, co to je a jak se to chová.)

zjentek

Elkon, nechtěj se pohádat! Ty ty ty…