Můžu po lese chodit s podomácku vyrobeným lukem?

Mám luk doma vyrobený a zajímá mě, jestli s ním můžu jít do lesa, nehodlám střílet zvířata (ani na to nemám skill), ale prostě jen tak se projít, když ho mám na zádech, netuším do jaké spadá kategorie zbraní. A kdyžtak jaký je trest, za to kdyby mě s tím chytil myslivec nebo policista?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ne...
Pokud je napínací síla luku nad 150 N, jde o zbraň kategorie D a jako taková nesmí být na veřejnosti (na veřejně přístupných místech) nošena viditelně. Navíc ji smí vlastnit osoba starší 18 let (což asi nejsi).
A ani pokud je napínací síla menší, než 150 N, nedoporučuju se s ní ´volně´ procházet.
A jaký trest? - jde o přestupek ohodnocený do 15.000,- Kč... - to už by sis mohl koupit docela slušnej luk i s vybavením...
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

nesmiete.

citujem ( http://zbranekvalitne.cz/… ):

"Zbraně kat "D" na které není potřeba ZP.

g) mechanické zbraně, u nichž je napínací síla větší než 150 N

Pokud tuto podmínku tvůj luk splňuje, platí dále:

(1) Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba.

(5) Držitel zbraně kategorie D nesmí

a) zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném,

b) zbraň nosit nebo s ní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném jakkoliv manipulovat, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek,11) léků nebo v důsledku nemoci,

(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku." (koniec citátu)

;-Q

Stříbrný

Jen doplnim, ze 150 N = 32 liber (lbs) = 14,5 kg. Reflexni luk ma prumerne 36 - 46 lbs.

Bronzový

Pak proč chcete brát luk? :D Dřevo s tětivou asi jen těžko může kdokoliv uhlídat. (Totéž jako byste chtěl, aby kdosi hlídal prak - když to může být jen tkanička od bot.)

Zlatý

Když ho nechceš použít, PROČ ho chceš v lese nosit s sebou?

Klidně můžeš,proč ne,když nic střílet nebudeš.
Já chodím po lese taky s nožem,když sbírám houby.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 881
Zlatý annas 870
Zlatý quentos 862
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 474
Zlatý marci1 460
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.