Avatar uživatele
leporela22

můžu pít tolik kafe?

Dobrý den je mi 16 a vypiju deně 5 kafii je to normální čemu to škodí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? quentos, johana 56, anonym před 4079 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Odpoveď byla označena jako užitečná

obávám se, že už je to moc – o účincích kofeinu (i konkrétně Vaší dávky, kterou si lehce spočítáte) se lze dočíst zde: http://kofein­.zdrave.cz/ko­fein-kolik-je-prilis/

Nicméně můžu Vás uklidnit, že jsem na tom ve Vašem věku byl podobně, dnes je mi skoro 2× tolik a ještě žiju, poměrně bez problému ;{))>

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Souhlasím s quentosem. Je to hodně, obzvlášť s ohledem na skutečnost, že tvůj organizmus je ještě stále ve vývinu.
Kávu jsem začala pít někdy po dvacítce, erozhodně o dost později než Ty. Prostě mi nechutnala.
Jednou jsme s kolegyní zpracovávaly pololetní hlášení pro ministerstvo a tehdy jsme seděly v práci skoro do půlnoci. Těch káv jsme od rána vypily asi 12. Ještě druhý den nám bylo natolik špatně, že jsme nebyly schopné se z toho vzpamatovat. Potom už jsme si spotřebu kávy pořádně hlídaly. Když bylo hodně zle, tak maximum bylo tři kávy na jeden den.
Nic se nemá přehánět a člověk si záludnost návykových látek, mezi něž káva patří, uvědomí většinou až v případě, kdy je skutečně zle.
Dobré bude, když počet káv snížíš na 1–2 denně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Celý život piji hodně kávy.
Od té doby co časopis Dtest zveřejnil obsahy kofejnu v kávách prodávaných na našem trhu ( až 1000 mg v jednom šálku !!!!!) začal jsem pít kávu bez kofeinu.
Doplňuji:
Jinak je to silně individuelní. Moje matka pila celý život hodně kávy a dožila se 88 let.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek