leporela22

můžu pít tolik kafe?

Dobrý den je mi 16 a vypiju deně 5 kafii je to normální čemu to škodí?

Nejlepší odpověď
quentos

obávám se, že už je to moc – o účincích kofeinu (i konkrétně Vaší dávky, kterou si lehce spočítáte) se lze dočíst zde: http://kofein­.zdrave.cz/ko­fein-kolik-je-prilis/

Nicméně můžu Vás uklidnit, že jsem na tom ve Vašem věku byl podobně, dnes je mi skoro 2× tolik a ještě žiju, poměrně bez problému ;{))>

Další odpovědi
anonym

Souhlasím s quentosem. Je to hodně, obzvlášť s ohledem na skutečnost, že tvůj organizmus je ještě stále ve vývinu.
Kávu jsem začala pít někdy po dvacítce, erozhodně o dost později než Ty. Prostě mi nechutnala.
Jednou jsme s kolegyní zpracovávaly pololetní hlášení pro ministerstvo a tehdy jsme seděly v práci skoro do půlnoci. Těch káv jsme od rána vypily asi 12. Ještě druhý den nám bylo natolik špatně, že jsme nebyly schopné se z toho vzpamatovat. Potom už jsme si spotřebu kávy pořádně hlídaly. Když bylo hodně zle, tak maximum bylo tři kávy na jeden den.
Nic se nemá přehánět a člověk si záludnost návykových látek, mezi něž káva patří, uvědomí většinou až v případě, kdy je skutečně zle.
Dobré bude, když počet káv snížíš na 1–2 denně.

mosoj

Celý život piji hodně kávy.
Od té doby co časopis Dtest zveřejnil obsahy kofejnu v kávách prodávaných na našem trhu ( až 1000 mg v jednom šálku !!!!!) začal jsem pít kávu bez kofeinu.
Doplňuji:
Jinak je to silně individuelní. Moje matka pila celý život hodně kávy a dožila se 88 let.