Avatar uživatele
Registrovaný

Můžu obvinit člověka po 10 letech za neposkytnutí pomoci s následkem smrti?

Zajímalo by mě, zda je v tomto případě nějaká promlčecí lhůta. Smrt nastala v cizině na školním zájezdě s průvodcem CK. Přeložené výslechy na policii mám. V případě, že můžu, jaký je postup?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

U trestných činů neposkytnutí pomoci s následkem smrti byla horní sazba terstu 1 rok.

Podle § 34/1.e (Promlčecí doba) činí v těchto případ doba promlčení 3 ROKY.

Pokud byl tento ´případ´ již před léty uzavřen, tak již případné nové obvinění (byť podložené důkazy) není možné.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Postup?Jděte na policii a dál uvidíte co vám řeknou.


Avatar uživatele
Bronzový

Skutek je promlčen, policie se tím nebude zabývat.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.