Kuchařosatan

Můžu jít na učiliště, když jsem měl v prvním pololetí deváté třídy jednu pětku?

Můžu jít na učiliště, když sem měl v prvním pololetí deváté třídy jednu pětku?

Nejlepší odpověď
annas

Upřesňuji svou odpověď, i když platí, že

1. otázka je nepřesná. – SOU – může být kombinované se SŠ, pak po vyučení je možno získat v nástavbě maturitu. Nebo můžete získat střední vzdělání po 1 – 2 letech bez výučního listu a bez maturity.

Viz odkaz
http://www.nuv­.cz/t/stredni-vzdelavani

2. Chcete se hlásit na jinou školu ještě od nového školního roku, když uvádíte známku z pololetí? Píšete totiž, že jste měl nedostatečnou v 1. pololetí. Přece přijímací řízení proběhlo už na jaře? Dělal jste zkoušky? Nikam jste nebyl přijat atd.? Nebo chcete změnit obor? atd.

Vaše podobná otázka
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jsou-v-moravskoslezskem-kraji-stredni-skoly-s-maturitou-kde-berou-ctyrkare

Je třeba se zeptat na konkrétním učilišti, zda mají volné místo.
Poslední slovo má přijímací komise, teď už ředitel, tudíž záleží na něm, jak rozhodne.

Protože jste nezletilý, poradí vašim rodičům ve škole, případně ,nabídnou jim možnosti, zřejmě i sdělí,. kde jsou volná místa atd.

Jenže jsou prázdniny, doba dovolené, takže zřejmě musíte čekat až do posledního týdně srpna, pokud nebude ve škole ředitel

Na netu se odpověď nedovíte, protože nikdo z nás do školy nepřijímá.
-
Ad Frontinus,

napsal jste, že „pololetní vysvědčení není kritické,…“. Nemáte pravdu, protože nedostatečná snižuje celkový průměr, tedy šanci na přijetí na SŠ. .

Škola přiděluje za známky body, stanoví pořadník,. K tomu pak připočítá výsledky přijímacích zkoušek a vybere uchazeče. Samozřejmě záleží na počtu uchazečů a jejich výsledcích.

Další odpovědi
hapiky

Můžeš jít všude, kde tě vezmou. Známky jsou jen info.

Frontinus

Pololetní vysvědčení není kritické, problém je až pětka na konci roku (reparát, ev. opakování ročníku). Tedy pětka v pololetí není formální problém – i když by mohla být problém faktický (chybějící znalosti, riziko pětky na konci roku,…).

annas: Otázka je naprosto jasná a přesná. Pokud máš problém pochopit text, je to tvůj problém, nikoliv problém tazatele.