Honza8

Propadám na zš a jsem přijatej na obor

Chtěl bych se zeptat vychazejí mi 3 pětky na zš a jsem přijatí na obor automechanik myslíte že mně vezmou i když propadnu ? díky

Nejlepší odpověď
annas

Dívala jsem se na stránky jedné školy, na učební obor automechanik se přijímá s ukončenou ZŠ.

Bez ukončené ZŠ se otevírají dvouleté obory vzdělávání určené pro žáky vycházející z nižší než 9. třídy základní školy . Vy ZŠ v 9. třídě neukončíte.

Na zmiňované školy otevírají obory: strojírenská výroba, technické služby v autoservisu,, stavební výroba

Učiliště zajišťují absolventům nižší střední odborné vzdělání a získání výučního listu na U nebo OU.

Obraťte se na učiliště, kde jste přijatý, dovíte se víc než tady od nás. Nevíme, jaký obor otevírají.

Vkládám informace z jedné školy, ale na každé mohou být obory jiné.
http://www.pro­jektkomunikace­.cz/integrova­na-stredni-skola-cheb/?sendlink=1
Doplňuji:

Opravné zkoušky mohou dělat žáci devátého ročníku, kteří na konci druhého pololetí neprospěli nejvýše ze dvou povinných předmětů.

Další možnost je požádat ve škole o opakování devítky. Škola to ovšem nemusí dovolit, protože už máte odchozené odchozeno 9 let povinné školní docházky a tím je „naplněný“ zákon.

Školský zákon uvádí:

Je jasné, že devátou třídu lze ukončit s pětkou – k opravné zkoušce nemůžete nikoho nutit – nedostaví-li se žák, zůstává mu pětka, pokud má víc než 2, tak nejsou opravné zkoušky povolené.

Pokud ho již dříve přijali na SŠ a mezi podmínkami nebyl výslovně uveden požadavek na úspěšné ukončení 9. třídy – tedy bez pětky – nemůže SŠ svévolně změnit rozhodnutí a musí žáka ke studiu přijmout.

Nexistuje povinnost mít ukončené základní vzdělání.

Není-li v podmínkách SŠ výslovně zmíněn požadavek na dosažení základního vzdělání, nic nenutí deváťáky s pětkami na konci roku, aby se dostavili k opravkám.

Jinak diskuse

Další odpovědi
Kelt

Domluv se s těmi, u kterých propadáš ať ti to dají, že jim pak opravíš zadarmo auto, až budeš vyučený.

anonym

To ne, musíš udělat o prázdninách reparáty, pak tě příjmou, jestli je neuděláš, budeš opakovat devítku – teda aspoň si myslí, že to tak je
Doplňuji:
Aha, tak ještě tady se na to ptali
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/propadnuti

anonym

Když propadneš, nebudeš mít ukončené základní vzdělání – takže tě SŠ nebude smět přijmout.
A to s tím propadáním nemůžeš něco ´udělat´???

Uvědom si, že i automechanik by se měl umět česky vyjadřovat a měl by být schopen si spočítat útratu (nebo výplatu).
:-O

tencosepta

No tak to gratuluju, jestli tě i přesto přijmou, možná mi jednou budeš opravovat Bentley… Ale, na SŠ tě přijmout nemusí, hlavně pokud máš tři pětky, na základě vysvědčení z 9. třídy, které mimochodem musíš donést do školy, tě můžou vyhodit. Ale každý svého štěstí strůjce.