Propadám na zš a jsem přijatej na obor

Chtěl bych se zeptat vychazejí mi 3 pětky na zš a jsem přijatí na obor automechanik myslíte že mně vezmou i když propadnu ? díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dívala jsem se na stránky jedné školy, na učební obor automechanik se přijímá s ukončenou ZŠ.

Bez ukončené ZŠ se otevírají dvouleté obory vzdělávání určené pro žáky vycházející z nižší než 9. třídy základní školy . Vy ZŠ v 9. třídě neukončíte.

Na zmiňované školy otevírají obory: strojírenská výroba, technické služby v autoservisu,, stavební výroba

Učiliště zajišťují absolventům nižší střední odborné vzdělání a získání výučního listu na U nebo OU.

Obraťte se na učiliště, kde jste přijatý, dovíte se víc než tady od nás. Nevíme, jaký obor otevírají.

Vkládám informace z jedné školy, ale na každé mohou být obory jiné.
http://www.projektkomunikace.c z/…
Doplňuji:

Opravné zkoušky mohou dělat žáci devátého ročníku, kteří na konci druhého pololetí neprospěli nejvýše ze dvou povinných předmětů.

Další možnost je požádat ve škole o opakování devítky. Škola to ovšem nemusí dovolit, protože už máte odchozené odchozeno 9 let povinné školní docházky a tím je "naplněný" zákon.

Školský zákon uvádí:

Je jasné, že devátou třídu lze ukončit s pětkou - k opravné zkoušce nemůžete nikoho nutit - nedostaví-li se žák, zůstává mu pětka, pokud má víc než 2, tak nejsou opravné zkoušky povolené.

Pokud ho již dříve přijali na SŠ a mezi podmínkami nebyl výslovně uveden požadavek na úspěšné ukončení 9. třídy - tedy bez pětky - nemůže SŠ svévolně změnit rozhodnutí a musí žáka ke studiu přijmout.

Nexistuje povinnost mít ukončené základní vzdělání.

Není-li v podmínkách SŠ výslovně zmíněn požadavek na dosažení základního vzdělání, nic nenutí deváťáky s pětkami na konci roku, aby se dostavili k opravkám.

Jinak diskuse

Další odpovědi:

Bronzový

Domluv se s těmi, u kterých propadáš ať ti to dají, že jim pak opravíš zadarmo auto, až budeš vyučený.

Stříbrný

To ne, musíš udělat o prázdninách reparáty, pak tě příjmou, jestli je neuděláš, budeš opakovat devítku - teda aspoň si myslí, že to tak je
Doplňuji:
Aha, tak ještě tady se na to ptali
http://www.odpovedi.cz/…

Když propadneš, nebudeš mít ukončené základní vzdělání - takže tě SŠ nebude smět přijmout.
A to s tím propadáním nemůžeš něco ´udělat´???
...
Uvědom si, že i automechanik by se měl umět česky vyjadřovat a měl by být schopen si spočítat útratu (nebo výplatu).
:-O

Pokročilý

No tak to gratuluju, jestli tě i přesto přijmou, možná mi jednou budeš opravovat Bentley... Ale, na SŠ tě přijmout nemusí, hlavně pokud máš tři pětky, na základě vysvědčení z 9. třídy, které mimochodem musíš donést do školy, tě můžou vyhodit. Ale každý svého štěstí strůjce.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.