Džanička

Než bude vyřízeno dědictví, můžu jezdit s autem svého taťky, který před dvěma týdny zemřel?

Můj taťka měl staré auto. Jeho družka ho tam nechce. A já nevím jestli s ním můžu jezdit do té doby než bude vyřízeno dědictví. Díky za info.

--
Můžu jezdit s autem mého taťky který před dvěma týdny zemřel než bude vyřízeno dědictví?

Děkuji Barbakane :(
Vše na autě je v pořádku. Jen jsem nevěděla jestli můžu. I když to nebude lehké to auto odvézt. :(

Nejlepší odpověď
anonym

Upřímnou soustrast. ☹
STK je, pojištěné je, tak proč ne?

Další odpovědi
ratava

Pokud notář neurčil správce pozůstalosti, nebo neřekl jinak, nebo jste se s ostat. dědici nedohodli jinak, můžete s autem jezdit. Stejná práva mají i ostatní dědicové. Nesmíte ho prodat, pronajmout a pod. Nezapomeňte se obrátit na pojišťovnu, kde bylo uzavřeno pov.ručení/ havar. pojištění (jestli jste dosud neudělala/-li, viz smluvní podmínky)…

upřímnou soustrast

lexx

je to možné, žádný zákon to nezakazuje…jediné co platí je technický stav a řidičské oprávnění na daný typ vozidla

Mc Merkurion

Upřímnou soustrast…
jezdit a vlastnit je rozdíl > jezdit můžeš,vlastnictví rozhodne pozůstalost…

cukrar

Ano, klidně můžete, pokud potencionální dědicové a Vy se nedohodnete jinak.

ptáč

Upřímnou soustrast, Džani.