Radži

Můžu jezdit po Praze vlaky ČD jen na Opencard?

Nejlepší odpověď
anonym

Ne – můžeš si i koupit normální jízdenku ČD, případně jezdit na jízdenku (jednotlivou nebo třeba denní) PID.

Další odpovědi
Emefej

Ne, jak by k tomu přišli lidi bez toho zázraku. To myslíš, že je nepustěj do vlaku?

magorvkleci

ano
do systému PID jsou zahrnuty všechny železniční tratě vycházející z Prahy

jen pozor na rychlíky, které v Praze některé stanice projíždějí

jinými slovy – nemůžeš si koupit v Děčíně jízdenku jen do Praha-Sedlec a jet rychlíkem, který v Praha-Sedlec nestaví a myslet si, že ze Sedlce do Holešovic pojedeš na OpenCard s pásmy P a 0
Doplňuji:
samozřejmě třeba z Praha-Klánovice do Praha-Radotín se jezdí na OpenCard
tedy mezi všemi stanicemi, co začínají Praha-(něco), pokud tam ten vlak staví

Hlada

Samozřejmě. Vždyť je to jedna z výhod PID. Pochopitelně, že jen v zaplacených pásmech. Hraniční stanice jsou vyznačeny na plánku PID.

Zdroj: http://www.cd­.cz/assets/pri­mestske-cestovani/ids/pid/pid-ve-vlacich-04-2012.pdf

Lamalam

Můžeš jezdit na normální jízdenku i na OpenCard.