zjentek

Můžu být stíhán za pouhou gestikulaci bez řeči?

Kdyby ta gestikulace někomu třeba něco připomínala (viz obrázek), je už toto důvodem k mému stíhání zákonem?

  • .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Ad minerz: To ale není moje fotka. To se ptám já, zjentek! ;)

Odpovědi
anonym

SSáci pravděpodobně fungovali i ve zvířecí říši, ale u zvířat se to nějak neřeší.
Jestli si kočky hajlují a či v mňoukání sdělují Sig hájo. :) To netuším. Jenže kdo tohle hodnotí! Třeba se kočka jen pro něco natahuje. Kdyby jí pak kočičí soud neprávem odsoudil do klece, tak by pak měla problém sehnat právníka.

Arne1

Když v Německu ukážeš policistovi prostředníčkem gesto, tak máš pořádný problém. A to dokonce i v případě že to ukážeš do městské kamery

dubraro

Kupříkladu na Slovensku jsou „pohoršujúce, urážlivé alebo ponižujúce gestá“ dopravním přestupkem za 60€.

Kryšpín

Takový Limberský si zatočil jenom na sucho na hřišti s pacičkami a dostal flastr. Kočička pokud by byla stíhána, musela by se bránit z důvodů, že chytala mušky, anebo, že se nahulila a nevěděla co dělá, poté je v Česku polechčující okolnost

led

Pokiaľ gestikulujete škaredé slová a výzvy, ktoré ma urážajú, tak to môže byť dôvod k stíhaniu.
Pokiaľ urážate inú osobnosť svojou gestikuláciou musím to nechať na jej rozhodnutie.
Ak však gestikulujete politické heslá, je otázka, či tým podporujete, alebo haníte štátne zriadenie a jeho politických predstaviteľov. Podľa toho orgány činné v trestnom konaní rozhodnú o vašom ďalšom osude…

PS. To je selfie?

mosoj

V Německu se gestikulace u řidičů pokutuje a to nejenom při gestikulaci na policistu ale i na řidiče.