Pokročilý

Můžu bez strachu ze sankcí provozovat osobní automobil v tzv. polopřevodu?

Chci si koupit staré auto budu jej používat na cestu do práce. Mám nabídku, ale nevím jak je to s tím jeho provozem, nerad bych pak řešil pokutu na cestě. Zákonné pojištění si budu hradit na své jméno a spz vozidla, jde mi hlavně o to že auto má ještě na rok STK a to mi do lesa stačí.Musím uhradit i Emisní daň?

Odpovědi:

Zlatý

Co je emisní daň nevím, ale pokud se ptáte na eko daň, kterou nařizuje zákon o odpadech, tak ta se při přepisu platí pokud auto nesplňuje normu EU 3 nebo vyšší.

Asi to myslíte tak, že si ho koupíte, bude na vás v odhlášce, ale už ho nepřihlásíte. Tak za to pokuta hrozí.

Stříbrný

Rommane, po prodeji vozidla musí dojít do 10 dnů z nahlášení změny v registru. Pokud se tak neučiní hrozí sankce.
Prodejce začne proces, změna vlastníka, odhlásí vozidla na Vás. Již není lhůta, do kdy musíte dojít na registr a dokončit změnu.
Nehrozí Vám sankce. Mnoho lidí takto jezdí bez dokončení polopřevodu, aby nemusel platit eko daň.
Tato situace skončí po 1.1.2015, kdy se budeou vozidla převádět v jednom kole. a do půl roku budou polopřevody skončeny a vozidlo vyřazeno.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.