Rommart

Můžu bez strachu ze sankcí provozovat osobní automobil v tzv. polopřevodu?

Chci si koupit staré auto budu jej používat na cestu do práce. Mám nabídku, ale nevím jak je to s tím jeho provozem, nerad bych pak řešil pokutu na cestě. Zákonné pojištění si budu hradit na své jméno a spz vozidla, jde mi hlavně o to že auto má ještě na rok STK a to mi do lesa stačí.Musím uhradit i Emisní daň?

Odpovědi
zzzzz

Co je emisní daň nevím, ale pokud se ptáte na eko daň, kterou nařizuje zákon o odpadech, tak ta se při přepisu platí pokud auto nesplňuje normu EU 3 nebo vyšší.

Asi to myslíte tak, že si ho koupíte, bude na vás v odhlášce, ale už ho nepřihlásíte. Tak za to pokuta hrozí.

cukrar

Rommane, po prodeji vozidla musí dojít do 10 dnů z nahlášení změny v registru. Pokud se tak neučiní hrozí sankce.
Prodejce začne proces, změna vlastníka, odhlásí vozidla na Vás. Již není lhůta, do kdy musíte dojít na registr a dokončit změnu.
Nehrozí Vám sankce. Mnoho lidí takto jezdí bez dokončení polopřevodu, aby nemusel platit eko daň.
Tato situace skončí po 1.1.2015, kdy se budeou vozidla převádět v jednom kole. a do půl roku budou polopřevody skončeny a vozidlo vyřazeno.