zjentek

můžou se přemnožit sršni?

..třeba jako kobylky? Nebo víc?
..chybí kat. hmyz :(

Nejlepší odpověď
Drap

Teoreticky ano, prakticky je to téměř nemožné. Ze sršňů máme všichni strach díky jejich velikosti a zvuku který vydávají. Důvody obav však nejsou na místě. Sršni mají méně aktivní jed než třeba včely.

Další odpovědi
www

Nejprve si musíme objasnit termín ‚přemožit‘.
Ve skutečnosti v přírodě nic takového neexistuje, organismy se množí pouze za určitých podmínek – jednou více, jindy méně. Pouze člověk zná ten pojem přemnožit.
Tedy z tohoto pohledu ano, za určitých podmínek pro sršně výhodných může být v určitý moment jejich výskyt větší.
Poněvadž je ale jejich životní strategie i cyklus jiný než u těch ‚kobylek‘ (saranče stěhovavá), takové přemnožení nehrozí ani omylem.

Zdroj: Studium

zzzlatokopka

Doufám, že ne, se jich fakt bojím:-(((

Kde ses flákal? Si šel na ten česnek a zabloudils? či co?

jáára

Ne, vždyť jich je málo. Letos sem nepotkal ani jednu.

gecco

Můžou…
Ale až poté, co se přemnoží třeba saranče – aby ty sršně měli co žrát…
😉

mosoj

Stačí když se přemnožují lidé. Zvířata i hmyz mají rozum.

Luxx

mosoj → zvířata a hmyz nemají na výběr, tam se to řeší přírodním výběrem.. ale na lidi je aj přírodní výběr krátký