Zlatý

Můžou se kelímky z plastu dávat do pytlů, určenejch ke svozu odpadu, společně s těmi "separovanými" PET lahvemi?

..myslím všechny ty kelímky od různých mléčných výrobků, třeba šlehaček, zakysanejch smetan a pribináčků (ostraváčky), který nutně potřebuju k životu, když teda nemám krávu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Také nemám bohužel krávu a proto kelímky od mléčných výrobků házím pravidelně do žlutého kontejneru (plasty). :-))

Další odpovědi:

Jo,můžeš,ale bez těch aluminiovejch víček,ty patřej někam jinam.
Ještě se zkus zeptat tady:
http://www.jaktridit.cz/…

Stříbrný

není to sklo ani papír či kov tak můžou

Zlatý

To jsem netušila, že by někde byly kontejnery pouze pro PET láhve.
Takže mám za to, že pokud jsou kelímky z plastu, patří společně s PET láhvemi do kontejneru na plasty.

Stříbrný

Můžou, akorát by se měly vymýt. Jugar správně podotýká, bez kovových víček, ačkoliv u nás ve městě je kontejner na plasty určen i pro kovy (staniol, alobal, plechovky atd. a také "sendvičové" materiály pro obaly Tetrapak). Do "plastů" nepatří z běžných materiálů akorát PVC a pěnový polystyren (obojí nerecyklovatelné) a ačkoliv jsem o tom nečetl, tak bych si tipl, že i termosety (nepříklad bakelit).

Diskuze k otázce

Stříbrný

Dochy

Už jsem také viděl kontejnery pouze na PET lahve. Byli nějaký čas i u nás na vsi. Teď už jsouklasicky na plasty. Alenejsem si jist, nakolik mohou být ty kelímky znečištěné zbytky...

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.