PETR poslt

Můžou mi z účtárny poslat na exek.celé odstupné když z něj mám 3měs.žít bez nároku na podporu nov.zákon od 1.1.2011

K31.12.2011 jsem dostal výpověď a 3 měsíční odstupné.jsem ženatý a mám 2 děti .Mám exekuci na plat , proto mi odstupné z účtárny odeslali celé na exekuce .Chtěl bych se zeptat ,jelikož od 1.1. 2011 vyšel zákon že z odstupného musím žít ty 3 měsíce ,bez nároku na podporu , měli by mi nechat z odstupného , životní minimum na ty 3 měsíce ? pokud ANO kam se mám obrátit o pomoc . děkuji Poslt

Nejlepší odpověď
standa

Měl jste patrně na mysli výpověď k 31.12.2010.

Ale pokud jste tuto výpověď skutečně dostal teď v prosinci, tak vám musí běžet 2 měsíční výpovědní doba, během, které byste měl pracovat a normálně pobírat mzdu a odstupné by vám mělo být vyplaceno až při skutečném ukončení prac.poměru, tedy někdy v březnu za výplatní období 02/2011.

Pokud je vám odstupné už vypláceno teď, tak jste buď musel dostat výpověď v říjnu nebo jste přistoupil na DOHODU a prac.poměr jste rozvázal dohodou z organiz.důvodů. Pokud jste skutečně podepsal ´dohodu´ s 3-měs.odstupným, tak jste se lidově řečeno okradl buď o 2 měsíce práce, za kterou byste pobíral mzdu a nebo jste si měl vyjednat 4–5ti násobek odstupného, jako kompenzaci, že podepisujete dohodu k 31.12.2010.

No a úplně jiné téma je novela zákona o zaměstnanosti, která zpřísňuje podmínky pro výplatu podpory v nezaměstnanosti. Obávám se, že účtárna postupovala správně, když vám celou mzdu (ve vašem případě bohužel včetně odstupného), která byla nad rámec nezabavitelného minima srazila ve prospěch exekutora.

Jinak bych na vašem místě opravdu zašel na sociálku a zde se přeptal na další možnosti v oblasti sociálních dávek, nikoli však proto, že vám bylo sraženo na exekuci celé odstupné, ale protože nebudete mít prvé 3 měsíce nárok na podporu a nebudete mít jiný příjem.

Ještě bych měl obecnou poznámku, kterou vás rozhodně nechci naštvat…, ale neměla by vaše současná snaha směřovat k okamžitému nalezení téměř jakékoli práce, než-li špekulovat nad tím, zda vám odstupné mělo pokrýt 3 měsíce co budete bez podpory ?

Další odpovědi
anonym

Logicky bych řekl, že ne, ale jsou zákony v této zemi logické?
Pokud ano, navštivte okamžitě sociálku ve vašem pověřeném obecním či městském úřadě. Od toho tu jsou.