xmax

Můžou mi v práci změnit směny ze dne na den, když byl na začátku měsíce daný rozpis směn na celý měsíc?

Nejlepší odpověď
Schluker

Pokud jste se s nimi nedohodl jinak, nemuze. Viz zdroj.

Zdroj: https://www.pod­nikatel.cz/za­kony/zakon-c-262-2006-sb-zakonik-prace/f3053767/

Další odpovědi
PepasAvalonu

Přijde na práci. Pokud byly předem stanoveny směny, nemohou je ze dne na den změnit, například tak, že jsi měl mít zítra volno, ale nově ti řeknou, že musíš do práce. Můžou ti zavolat a DOHODNOUT SE s tebou, ale ne ti to ze dne na den změnit bez souhlasu.
Sestra pracuje v nemocnici a tam jí celkem často mění směny. Mívá předem známý rozpis směn na celý měsíc, ale i tak jí je neustále mění. Ale ze dne na den taky nemůžou, to ji musí zavolat a dohodnout se s ní, jestli by jí zítra/pozítří nevadilo nějak ty směny přehodit.
Jinak zaměstnavatel asi může měnit směny, ale musí to oznámit dopředu a nesmí to být ty nejbližší směny (dnes, zítra, pozítří) bez tvého souhlasu.
Hodně záleží, co děláš za práci. Podle toho tak vypadají i pravomoce nadřízeného. U lékařů, hasičů, policistů, nižších vedoucích a podobně je možné to z důvodu nutnosti a potřeby možné často měnit. Je to flexibilnější, ale oni jsou s tím smířeni, jsou na to zvyklí a věděli do čeho jdou. Jsou to povolání, která vyžadují zodpovědnost a jejich přítomnost podle situace.

Emefej

Můžou.

elkon

Záleží na předmětu činnosti a její důležitosti. Také na pracovní smlouvě. Ale většinou nemá smysl, nějak se zbytečně „šprajcovat“, pokud to není nějaký extrém. To vám může jedině ublížit ve vztahu s nadřízenými.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.