Pokročilý

Můžete mi prosím použít sloveso imponovat ve větě?

Doplňuji:
Víznam slovesa znám, jenom nevím, jaké pády použít před tím a po tom. Jen pro příklad.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Např. Imponuje každému svými znalostmi.

Další odpovědi:

Najdi si význam slovesa a pak ti možné větné použití vyplyne samo.
Doplňuji:
Jen pro příklad? Pak už stačí jen se naučit jaké "i" se píše ve výrazu "význam" a kde se píše ve větě čárka, jež ti v původní otázce chybí.
Jistě si snadno doplníš mezery v pravopisu.

Diskuze k otázce

Zlatý

Sůwa

Právě jsem chtěla napsat, že mi pravopis slečny neimponuje, ale už jste to stihli za mne. Sůwa

Zlatý

annas

Pravopis tazatelky otřesný, ale od jisté doby na pravopisné chyby neupozorňuji, raději počítám ...

Odpověděla jsem na doplnění otázky, protože se domnívám, že sloveso imponovat není pro žáky ZŠ běžné, navíc na netu nemá uvedenou, s kterými pády se poji.

Zlatý

annas

Spěchala jsem, proto jsem se pro příklad inspirovala se SSČ. Příklad byl myšlen obecně, nikoliv konkrétně.

Zlatý

vagra

Annas,
nic si z toho nedělejte.
Ubezpečuji Vás o tom, že drtivá většina inteligentních uživatelů, to jako příklad pochopila.
Jak je vidět, hlásí se o slovo i menšina, která je na tom opačně. :-D

Zlatý

Andělé

Vagro,to jste krásně vystihl..:-D)

Zlatý

vagra

Annas,
já se nestačím divit způsobu, jakým Vám onen samozvaný posuzovatel odpovědí radí, jak odpovídat! Zejména mě zaujala dikce jeho napomenutí!
Našemu panu "vyčnívajícímu" se nelíbí, že jste si dovolila použít jinou formulaci odpovědi, než jakou by volil on! To jste si opravdu dovolila dost! :-D
Připravte se na to, že po Vás bude příště požadovat, abyste s ním předem svoji odpověď prokonzultovala. Pokud se mu, samozřejmě po doplnění jeho myšlenek, bude líbit, pak...
Že by bývalý cenzor, potrefený profesní nemocí?

Pokud už zmiňuje fankluby, pak mně
i m p o n u j e,
že jeho mentorské sklony,odmítají i členové toho jeho.
Místo nemístné kritiky formulace Vaší odpovědi, by si měl osvojit, jak je vidět pro něj neznámý a základní atribut slušnosti, a tím je takt.

Zlatý

kropitko

Vagro, máte recht,,chce se mi blinkat,,už mě to fakt dost sere,,pardon, že nejsem slušná, ale mě to fakt sere!!

Zlatý

Andělé

Kropítko,já už jsem také zhnusená,co to je mezi námi za lidi?!!! No tomu říkám skutečná lidská tragédie...hnus fialovej!!!
Vagro,jsem tak ráda,že se vždy Annas zastanete a přesně vyjádříte pravdu vůči něčemu,čemu nevím,jak slušně nazvat....ble!

Zlatý

vagra

Andělé a Kropitko.
Ten kterého se to týká, kritiku stejně ignoruje.
Já se ani nedivím, protože to je u lidí jeho ražení charakteristické.
Nepřekvapuje mě ani vaše znechucení, jsem na tom úplně stejně.
Donedávna se mu, zejména u některých uživatelek, taktika hezkých slovíček a lehkého flirtování dařila.
Jsem přesvědčen o tom, že by měl vědět i o názorech lidí, kteří mu to "nežerou."
Děkuji vám, že jste mi potvrdily, že můj náhled na jeho invektivy, není ojedinělý. :-D

Zlatý

Andělé

Vagro,opět jste to krásně vystihl...
Děkuju i já Vám,i Kropítku,že náš pohled je správný a jak přesně píšete,není ojedinělý...:-D

Zlatý

Andělé

Jednou jsem se setkala s někým,kdo také plácal neskutečné nesmysly. Chvíli jsem dumala,jak reagovat na náraz do zdi a pak ze mě sám vypadl blábol: "Bagr se pase!"
Na blábol opět blábol!
Annas,někdo by Vás tu rád mermomocí srazil na kolena,ale to se mu nepovede,protože si nakonec nohy podrazí sám sobě!

Zlatý

kropitko

Je mi z toho smutno,,:-(

Zlatý

Andělé

Kropítko,mně je z toho také smutno,za to někomu je asi pěkně veselo..:-((

Zlatý

annas

Andělé, kropítko i vagro, děkuji.

Zlatý

Andělé

Annas,vůbec není zač,my Vás nedáme!:-)

anonym

Stačilo formulovat adresněji, např. "Nedaří se jí imponovat svým pravopisem", místo manipulativní sebeoslavné ódy, která měla vyburcovat fanklub. Nebo jednoduše uvést pády; ty přece byly předmětem doplnění dotazu.
Proč annas dlouhodobě hlásá, že se má školákům jen nasměrovat řešení než je za ně suplovat a pak se tomu sama zpronevěřuje?

Zlatý

kropitko

?????????????????????????????? ?????????????????????????????? ?????????????

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.