icurusL

Můžete mi nějak vysvětlit tuto příhodu?

Dobrý den,
já jsem zajímavý člověk už od přírody a to nejen tím že nosím kraťasy i v zimě,…

No, dostal jsem rýmu, nevím od čeho, asi jako běžný člověk co rýmu dostává, dneska jsem byl na 30 km projížďce na kole jen v kraťasech a mikině při teplotě 10–12°C s menším studeným větrem. Při vyjížďce jsem tolikrát smrkal, že jsem vypotřeboval 2 pytlíky papírových kapesníčků. Když jsem přijel domů, jakoby se po rýmě slehla zem. Chápete to?

Nejlepší odpověď
Alesh

Podobná věc se mi stala, když jsem se v jednom období pravidelně saunoval, moc jsem se neoblékal, abych se otužil a pak jsem šel do bazénu. Výsledek krátkodobá „rýma“ jako prase, druhý den to bylo ok. Při další návštěvě bazénu to již bylo o mnoho lepší. Čili zkus to s tím kolem zopakovat. Ale, že člověku na kole v chladnu teče z nosu, je určitě věc poměrně běžná.

Další odpovědi
Kelt

Faktorů může být více. Trénovanost organizmu, zatížení, oblečení, únava, odpočinem, reakce na konkrétní virus a pod. Buď rád, žes žiješ, to by ses nemohl už zeptat. Možná jsi to přehnal, každopádně se můžeš poučit z této zkušenosti.