IQ tykve

Může zaměstnavatel, konkrétně vedoucí střediska, zakázat nápoje na pracovišti?!

Jedná se o středisko, kde je velmi teplo! ± 30 st. C!
Doplňuji:
Můžu argumentovat odkazem od Braníka, nebo si mám hledat nového zaměstnavatele ?!

Nejlepší odpověď
www

Alkoholické nápoje určitě.
Při těchto teplotách naopak většina zaměstnavatelů dodává nápoje zdarma.
Praxe
Doplňuji:
Jsou samozřejmě i zaměstnání, kdy není vhodné mít nápoj např. vedle klávesnice, ale jinde. Toto může zaměstnavatel ovlivnit vnitřním nařízením tak, že si zajdeš do prostoru k tomuto účelu vyhrazenému.

Další odpovědi
Braník

Nesmí a nemůže
http://www.mpsv­.cz/files/clan­ky/2877/200606b­.pdf

Katy81

Presne, ako píše Braník a www. Pokiaľ sa nejedná o alkoholické nápoje, nesmie ich zakázať, naopak – ich poskytnutie mu ukladá zákon. Ako píše www – je to síce divné (no úprimne, koľko „nedivných“ zamestnávateľov poznáte? 😁 ), teoreticky by mohol interne nariadiť, kde môžeš a nemôžeš konzumovať jedlá či nápoje, zakázať ti ich však nesmie.

Pokojne si zober ten odkaz od Braníka, vytlač a omláť to šéfovi o hlavu 😉

Čím vlastne argumentuje ten svoj zákaz? Len mi prosím nepovedz, že častejšou návštevou WC, to by som sa asi vážne zložila. Nám napríklad v takýchto horúčavách buď „najvyšší“ management alebo naši tímoví manažéri z firemného kupujú ovocie, zmrzlinu (nanuky) a pod., čo sa vlastne berie už ako benefit.

Zakazovať pitie je nielen proti zdravému rozumu, ale poškodzuje to zdravie človeka! A to nielen v horúčavách, ale aj v zime! Takže v žiadnom prípade sa nedajte odpinkať, na toto máte zákonné právo.

Držím palce!

cukrar

Některé nápoje Vám může zakázat, některé máte již zákonem zakázány.

IQ tykve

www, ne každý má před sebou klávesnici, ale problém je v tom, že se nesmíš vzdálit ze svého pracoviště a ledničky(chlad­ničky) zakázal jako první ! !

Dochy

Je to protizákonu. A proti morálce. Samozřejmě je na vás (a nemyslím jen vás osobně) co si necháte líbit. Pokud zaměstnavatel nebude reagovat na vaše požadavky, máme tu růzmé úřady, které by měly být schopny se účině zapojit. Poradit by vám mohli i na pracáku.