Avatar uživatele
zjentek

Může začít hořet k zásuvce připojená nabíječka, ke které není připojený žádný spotřebič?

Nejen nově připojená ale taky připojená už nějaký ten čas, bez spotřebiče.

Zajímavá 0 před 174 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Nemá smysl mít připojenou nabíječku naprázdno. Primární el. obvod je uzavřen, tudíž může dojít i k požáru. Zásada je odpojit spotřebič (nabíječku) od sítě a pak teprve odpojit od kabelu telefon, nebo jiný spotřebič, který nabíjíme.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Samozřejmě může. Energie tam je, a podělat se může kde co.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Teoreticky lze připustit, že v nabíječce může vzniknout oblouk. Pravděpodobnost je ale extrémně malá. I kdyby k tomu došlo, tak se oheň nemůže šířit, protože plast krabičky je samozhášivý.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Elkon: „Zásada je odpojit spotřebič (nabíječku) od sítě a pak teprve odpojit od kabelu telefon“ – proč?
Mohlo mít smysl kdysi u proprietárních nabíječek. V případě USB nevidím pro toto smysl.

Avatar uživatele
led

Prívod u takýchto zariadení stále pracuje. Neverte tomu, že menič napätia, (čo je aj usb nabíjačka) nemá žiadny odber, aj keď je mobil odpojený. Elektronika stále beží, aj keď so zanedbateľným okamžitým odberom, čo zistíte, keď si tento mikroodber spočítate a prepočítate na platené korunky.
Vyhorený byt od nezaťaženej nabíjačky som už videla.

Avatar uživatele
Dochy

Děkuji za reakci, ale o tom řeč není. Sám píšu, že klidně může shořet i nezatížená nabíječka. Mimochodem, mám zdroj strčený v měřáku, i když budu respektovat omezenou přesnost pro malé výkony, nelze očekávat odběr větší než 0,1W
Bez zátěže ukazuje 0, při nabíjení nějakých malých světýlek (blikačka ke kolu apod,) ukazuje 0,9–1,8, starý mobil cca 1,8–2,2, novější mobil cca 4,9, Samsung s rychlonabíje­ním 14,8W.

Ptám se proč odpojit nejdřív zdroj ze zásuvky a pak až mobil od zdroje. Ne jestli zdroj vypínat či ne. To je zcela jiná otázka 😉

Avatar uživatele
elkon

Dochy. Vždy se odpojují jako první silové kontakty.

Avatar uživatele
Dochy

Mimochodem: Návod k nabíječce i-tec (první, kteoru jsem teď našel i s manuálem na webu – náhodný výběr)

POUŽITÍ NAPÁJECÍHO ADAPTÉRU
Vlastní připojení univerzálního adaptéru k zařízení:

  1. Adaptér připojte do sítě 110/230V pomocí síťového kabelu.
  2. Poté připojte jeden konec USB-C kabelu do USB-C portu na napájecím

adaptéru.
3. Připojte druhý konec USB-C kabelu do nabíjecího USB-C portu nabíjeného
zařízení.

Odpojte zařízení od sítě, pokud jej nebudete delší dobu používat.

Avatar uživatele
Dochy

Důvod? Zdroj? Opakuji, že jde o USB, často „chytré“ zdroje, které dokáží i měnit napětí podle požadavků připojeného zařízení.

Avatar uživatele
aliendrone

I mě by to zajímalo. Obzvláště pikantní mi to přijde u dnešních bezdrátových nabíječek. To jako než z ní sundám mobil bych ji měl vytáhnout ze zásuvky? To „trochu“ popírá jejich smysl, ne? 😮 😉 😁

BTW – já zase žiji v přesvědčení, že nabíječky se správně NEMAJÍ vytahovat ze zásuvek. Správně by měly být zapojeny v prodlužováku s napájecí lištou a s centrálním vypínačem, kterým se vypnou (tzv. „autobus“). 🙂

Nový příspěvek