Může začínají soukromník dostat dotaci, kterou nemusí vracet??

Nejlepší odpověď
rynek878

Začínající podnikatele jistě bude zajímat, zda mohou od státu získat nějaké dotace. Mohou. Finance pro start do podnikání poskytují úřady práce. To ovšem neznamená, že se stačí přijít na úřad s úsměvem, chutí do podnikání a s otevřenou dlaní. Příslušní úředníci nejprve podrobně posoudí reálnost podnikatelského záměru a jeho relativní úspěšnost z hlediska konkurence v dané oblasti. Za námahu to ale stojí. OSVČ mohou získat i více než 90 tisíc korun.
více zde:
Doplňuji:
http://aktual­ne.centrum.cz/fi­nance/prace/cla­nek.phtml?id=68­2252&tro8630_1_0

Zdroj: http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/prispevek-na-zrizeni-noveho-pracovniho-mista/

Další odpovědi
anonym

Mluvili o tom v Tv-novinách,ano dostane,ale nesmí se delší dobu po obdržení ukazat na pracáku,zadarmo nedají ani vindru.Mluvili o částce cca30 000Kč,n­eslyšela jsem to ale celé!

jendahun

Jo,měl jsem to taky.Je okolo toho hodně běhání,občas musíte prásknout dveřmi,trochu křičet a vyhrožovat.Musíte mít podnikatelský záměr,rozpočet co vás kolik bude stát a pak to posuzuje mnoho lidí,kteří pravděpodobně nemají nejmenší šajnu,co váš obor obnáší.Nakonec si zažádáte o půjčku – to bylo u mne,musíte si zřídit podnikatelský účet kde vám převedou peníze,pokud je schválí.Musíte nadsadit,protože vám dají stejně maximálně polovinu z toho,o co jste žádali.Potom během dvou roků jste zváni,aby jste předložili doklady,za co jste peníze utratili a různě vás zkouší.Ke konci vám prominou půjčku a nemusíte nic vracet.Každý ÚP to má jinak,někdo dá hned dotaci,někdo půjčku.Záleží taky jestli si o to zažádáte na začátku roku,kdy ještě peníze jsou,nebo když už nic nemají.Tak jsem pozoroval,že ženská v mini,která si chce na živnost zřídit kosmetický salón,dostane dotaci v plné výši a hned,kdežto živnostník zedník a pod. dostane tak na jeden kyblík a pytel cementu.V dnešní době radím – živnost ne,raději jít dělat politika.Tímto způsobem se promrhaly milióny na Romy,kteří si zřizovali živnost na výkopy a hned na IČO nabrali půjček,dnes to z nich těžko dostávají zpět.Nebo vůbec.