zjentek

může volný trh zlikvidovat rituály i s celou úctou k nim?

jeden blbej příklad zas všechny- můžu si koupit vánočku celoročně

Nejlepší odpověď
Kelt

Nevím, zda vánočka je dobrý příklad. Pamatuji si, že vánočka se prodávala i v minulém století..Více mi vadí, že se krajové speciality prodávají na opačném konci republiky za nehorázné ceny. Ale jinak souhlasím. Dnešní obchodníci slovo úcta neznají.

Další odpovědi
klumprt

Obchodníci jdou vstříc poptávce zákazníků. Když budou lidi chtít čokoládové mikuláše v červenci, tak je budou prodávat v červenci.

ivzez

Nemůže.

Rituály i úctu k nim mohou
zlikvidovat jenom lidé sami.

dejavu

Ano, myslím, že toto nebezpečí reálně hrozí. 50 let jsme úspěšně odolávali dědovi Mrázovi, kterého nám cpali z Ruska, ale po revoluci se ve vitrínách objevil Santa a polovina lidí nakoupila debilní santovské čepičky a zahodila Ježíška. Je to smutné.