paul1

Může vést způsob života k degeneraci, či úpadku druhu?

Prý to platí u zvířat, tam pohodový způsob života vede k degeneraci, pozorovali to např. u antilop v Africe, kde mají dostatek potravy – trávy a nejsou tím pádem nuceni k vynalézavosti, aby si potravu opatřili. Může něco takového platit i u lidí?

Nejlepší odpověď
Filip84

Dobrá otázka! +1

Nejen může, ale povede a vede.

Podívej, my toho o historii naší planety, lidstva, a tak vůbec, až tak moc nevíme, jak si všeobecně lidé myslí. Třeba obrázky „neandrtálců“ od Buriana jsou na 99% těžce mimo, prostě je to Morozko, a o Budulínkovi, nic víc, nic míň, a my jsme se podle toho ve škole učili. Nebo, ty řecké a římské sochy byly bohatě omalovávané, zjistilo se to relativně nedávno nějakým rozborem povrchu. A tak by šlo pokračovat.

Cokoli pod Verneuerte Landesordnung, nebo pod 17. století, ber s hodně, hodně velkou reservou. Jasně, jsou věci dobře zadokumentované, ale zadokumentované, tzn. trpný rod a fakta: on byl – tehdy a tehdy – tam a tam, tam vykonal to a to. Třeba píšu-li tu o životě středověkého, prostého, člověka, tak píšu nejpravděpodobnější závěr („střed“) z toho, co se tak různě našlo, vlastně většinou, náhodou, při archeologických vykopávkách něčeho úplně jiného.

A to se bavíme o 13., 14. či 15. století, tzn. z pohledu historie „včera“. Máš pyramidy & Sfingy: houby prd víme k čemu to sloužilo, rozhodně to nejsou jenom hrobky, to je jediné, co opravdu víme. Pyramidy nejsou jenom v Egyptské arabské republice, jsou pod mořem v Japonsku (Ryukyu), pravděpodobně nejstarší na světě (že jsou pod vodou, tak se dochovaly). Jsou v jižní Americe. Jsou ve střední Americe. Pravděpodobně, kdysi, byly i někde na Sibiři, ale hledej na Sibiři – víš co. 🙂

Pak máme různé ty „dálnice“ odnikud nikam. Různě po světě. Různé ty obrazce, pajduláky, které vyryli členové primitivních společenství, kteří neměli možnost toho pajduláka nikdy vidět, neměli samolet, kterým by vzlétli, a na toho pajduláka se podívali. A jinak ho neuvidíš. Nebo ve střední Americe máš stavby, že ten kámen je jakoby naleptaný, prostě nemá přirozený tvar, a mezi ty kvádry, které, mimochodem, váží desítky tun, nestrčíš ani čepel nože. My bychom dneska dokázali těmi kvádry pohnout, bylo by to pomalé, nákladné, ale dokázali. Tu přesnost bychom taky dokázali, ale ne „naleptáním“, nějakým obřezáním diamantem a / nebo laserem skrze počítač (víc Ti nevysvětlím, já rozumím: kde se to zapíná, a kde to hřeje?, kam mám tu paletu vyskládat? 🙂 ). Takže, ne, ani my to dneska nevyrobíme.

Po celém světě jsou dosti silné indície toho, že na této planetě byly civilisace lidí (nebo humanoidních bytostí: prd víme, velké kosti, a tak podobně), které na tom byly, minimálně technologicky, podobně, jako my, a některé i dál, hodně dál, protože si uvaž, co by zůstalo za XX,000 – XXX,000 let po nás: houby prd. 🙂 Jestliže tyto civilisace, které na tom byly lépe, než my, minimálně technologicky, a s největší pravděpodobností i psychologicky, nedokázaly svému zániku zabránit, je naprosto irracionální a bláhová představa se domnívat, že my to dokážeme. Nedokážeme. Je to velikášství, nic víc, nic míň.

Máš 100+1 důkazů, že pohodlí oslabuje: rat (mouse) heaven experiments, i jiné, různé, experimenty, ale, co osobně považuju za nejpregnantnější, je Weston A. Price & návštěva „primitivních“ národů / kmenů.

Weston A. Price ve 30. letech, kdy těch zcela isolovaných kmenů / národů bylo ještě mnohem více, než dnes, je téměř všecky navštívil. A dokumentoval, jak fungují: že tam nikdo nepřemýšlel o svém pohlaví. Že nebyli vůbec primitivní: dokázali najít vodu v místech, kde roky nepršelo. Věděli, kterou bylinu na jaké bebí. A, hlavně, prakticky mezi nimi není zločinnost. A takhle fungují, v poklidu a harmonii (co neznáš, to tě nepálí), tisíce let. Někteří neznali ještě ani oheň! 🙂

Pak si můžeš vzít příklad z Imperium Romanum, protože prakticky všecky znaky dekadence, které, pomalu, začínají v Evropě někdy před francouzskou revolucí, no a vyvíjí se, neustále, dodnes, najdeš i v něm: chlapům „smrdí“ ženské, ženským „smrdí“ chlapi. Homosexuální chování je normální, v nějakém procentu společnosti, v každé době, všude na světě. Ale nám, pomalu, ale jistě, vzrůstá. Malicherné spory, a to Imperium Romanum na tom bylo technologicky úplně někde jinde, tedy, ne tak daleko.

Spějeme k jistému konci naší civilisace. Jediné, co nevíme, je, bude-li to za pár let, desítek let, či stovky let. Ale bude, vždycky tomu tak bylo a všecky indicie naznačují, že to bude brzy, tedy, relativně brzy.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Behavioral_sink
https://www.smit­hsonianmag.com/smart-news/how-mouse-utopias-1960s-led-grim-predictions-humans-180954423/
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Weston_A._Pri­ce

Další odpovědi
Disraeli

A proč by to, co platí pro zvířata, neplatilo pro lidi; nějaký důvod? V čem se vymykají a jsou tak jedineční? Lidi jsou živočišný druh jako každý jiný a platí pro nás stejné principy, jsme akorát trochu vyspělejší (hlavně v oblasti mozku/mysli) – ale to je asi tak vše a nedělá z nás to někoho, kdo by byl vyloženě něco víc. Podléháme jiank stejným biologickým a jiným faktorům, funkcím, potřebám,…

Individuální úpadek (tělesný, psychický, mentální) je samo sebou. Ty máš ale na mysli celkový společenský úpadek, jako i úpádek celého druhu. A ty taky platí. Nezdravý životní styl apod. se zapíše i do genů a může se lehce stát dědičným (negativní predispozice). Zde může patřit: zhoršující se fyzička, nedostatek síly, nemoci (a těch může být spousta a několik zároveň), zhoršující se funkce různých orgánů, včetně smyslů i celého těla – se vším všudy. Ale i třeba vlastnosti, zlozvyky.
Ale když dáme bokem tuhle dědičnost a to, že to může trvat pár generací (aby se to na té dědičnosti pořádně podepsalo), tak ano, i akutální způsob života může vést k rychlému úpadku (bože, vždyť už dobrou chvíli probíhá). Za jedno mravy (hodnoty, lidskost, atd), což je společenský úpadek/degenerace – ale nikoli vyloženě úpadek druhu. To až když do toho započítáš „trendy“, hnutí, podporování a rozšiřování se menšin, které jsou proti přírodě (a které ještě nedávno byly považovány za nemoc… brzy budou mít lidi právo a volnost k čemukoli. Tak vždycky začíná úpadek civilizace). LGBT a jejich „množení“, přesněji nechopnost se množit, žít podle přirozenosti/pří­rody atd.
Dále tu máme civilizační choroby, které taky vedou (i k okamžité) degeneraci člověka – obezita, alergie (a všelijaká snadnější zranitelnost, slabost), rakovina a plno dalších nemocí a problémů. Spousta z nich vede ke smrti, spousta ke zhorešní živ stavu i funkcí. Mj. třeba i horší plodnosti až neplodnosti (což je hodně velká degenerace). K těmto civilizačním nemocím a způsobu života (ale i těm menšinám) patří třeba i hormonální nerovnováha – způsobená právě životním stylem a stravou (průmyslově/che­micky upravená) – například nedostatek mužnosti a testosteronu a převládání ženksých hormonů (s tím i spojená zženštilost nebo třeba i nepldonost).
Dále ztrácení schopnosti se přizpůsobit (spíš naopak, člověk se ledasčemu přizpůsobit nedokáže a různé výykyvy mají pro něj katastrofální dopady).
Přišti k tomu všemu i zhoršující se životní prostředí (zapříčiněnou samotnými lidmi) jako „otrávená“ voda, vzduch,… „dobrovolné“ podrobování se negativním návykům – které vedou ke zhoršujícímu stavu i smrti – vlivem blízkých, ale i společnosti (zkrátka zlo/ZVYK).
Takže ano, když se zhoršuje schopnost reprodukovat se nebo když životní styl vede k závažným i dědičným nemocím a aktuálním problémům… je to velký úpadek, společenský i druhový. Který může vést i k vymření druhu.

https://www.sta­tic.anarchivis­m.org/cyberpun­kreview-archive/www.cy­berpunkreview­.com/wp-content/upload­s/evolution.jpg
https://www.cha­rismanews.com/i­mages/stories/2014/mis­c/evolution-and-homosexuality.jpg

zjentek

U mě platí. Co mám přístup na internet, degeneruji po všech směrech. A když píši po všech, myslím tím po všech 🤷‍♂️

Disraeli

Už jenom, když si vezmeš, že vlastně všechny evoluční změny nastaly převážně v důsledku přizpůsobení se vnějším vlivům a způsobu života (včetně evoluce předchůdce člověka, od „opice“ po dnešek, což zahrnovalo prostředí – stromy a slezení ze stromů; různé podmínky, stravu, obživu, nástroje, … tím se člověka přizpůsobovalo tělo i mysl). Vzpřímeně jsme taky nezačali chodit jen tak z hecu, ale protože jsme k tomu byli „donuceni“ (avšak přirozeností a jejími vlivy).

Disraeli

Zato dnešní „vývoj“ (spolčenský) je hlavně úpadek tedy nikoli progres, od volnějších/zvrhlej­ších mravů, morálky, hodnot, vnímání normálnosti, přirozenosti až i po fyzický a mentální stav. To se podepíše na celém druhu, včetně jeho budoucnosti.

Disraeli

Taky dobré: ;)
https://crev.in­fo/wp-content/upload­s/2018/04/evo­lution-of-fat.jpg
https://miro.me­dium.com/max/580­/1*bqRi-PUlShI5mZqaAej-CQ.jpeg
https://i.pinim­g.com/736x/ff­/96/2e/ff962e7a797cd8d81­44ec7e0b4f34ef2--funny-pics-funny-shit.jpg