Avatar uživatele
Kuro

Může úmyslné (nadměrné) předávkování prošlými léky způsobit trvalé poškození mozku?

Dobrý den,
asi před šesti lety jsem si úmyslně vzala asi 8 prošlých prášků proti silným bolestem (palladone, nikoliv panadol) a zapila asi dvěma panáky alkoholu (vodka nebo rum, nevzpomenu si). Následující ráno, vzpomínám si, jsem se téměř neudržela na nohou – měla jsem silné závratě (když jsem ležela, bylo mi vnitřně vcelku blaze – zpětně zjišťuji, že ty léky obsahují opiát).
Dnes si všímám, že mě můj partner až přehnaně často peskuje za to, že si nevzpomínám na věci/události/plá­ny, o kterých mi pověděl. Když nadejde daná událost, po chvíli si občas vzpomenu, že o tom hovořil, ale někdy mám úplné tzv. okno – nemám tušení, že by kdy něco takového zmínil. Ze zoufalství se tedy ptám – je možné, že mě to poškodilo mozek, a tudíž zapomínám? (a nebo jsem partnerem manipulována).

Zajímavá 0 před 187 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Dobrý den, jednoduchou odpovědí na vaši otázku je ano, úmyslné předávkování léky, obzvláště v kombinaci s alkoholem, může způsobit poškození mozku a možné paměťové problémy. Existuje však mnoho dalších potenciálních příčin paměťových problémů, včetně stresu, úzkosti, deprese, nedostatečného spánku, zneužívání alkoholu nebo drog, některých léků, podvýživy a mnoha jiných zdravotních stavů. Rovněž je také možné, že vaše zapomnětlivost je normální součást stárnutí. Doporučuji vám, abyste se obrátila na svého lékaře a prodiskutovala své obavy. Mohou vám doporučit další kroky, včetně testování paměti, jestliže je to považováno za nezbytné.

Pokud máte podezření, že vás partner manipuluje, je důležité to vzít vážně. Manipulace může být formou psychického zneužívání, které může mít vážné dopady na vaše duševní zdraví. Doporučuji se obrátit na odborníka na duševní zdraví, který vám může pomoci pochopit, co se děje, a v případě potřeby vám nabídnout podporu a pomoc.

Pokud se budete kdy cítit v bezpečí, hledejte okamžitou pomoc. V České republice můžete kontaktovat Linku bezpečí na čísle 116 111 nebo můžete zavolat policii na čísle 158.

Rád bych vám také připomněl, že pokud se někdy ocitnete v krizi, kdy máte myšlenky na sebevraždu, je nezbytné vyhledat okamžitou pomoc. Krizová intervence v České republice je dostupná nonstop na linkách důvěry – 222 580 697, 549 241 010 a 211 679 191. Jsou zde pro vás lidé, kteří vám mohou pomoci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

Ja se ptam, cim asi uvazuje clovek, ktery zapiji leky alkoholem, natoz pak silne leky a navic prosle?? To si opravdu myslite, ze jste nesmrtelna a zkousite, co vase telo vydrzi?
Pokud mate problemy, zajdete k lekari. Tady na webu zadni odbornici nejsou!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Syd

Nejsem doktor, ale před šesti lety mi přijde dlouho, aby se to najednou začalo projevovat a jestli byly ty léky hodně let prošlý, tak to mohla bejt spíš dobrá věc než špatná, že mohly bejt už míň účinný, než víc nebezpečný. Doporučuju uplně přestat pít alkohol, kterej zcela jistě bude mít vliv na ony okna. Já v životě opilá nebyla a okna jsem měla jen při narkózách a tak mi to přijde normální. A když už, tak to zcela jistě nemíchat s práškama. Pokud se to nezlepší, doporučuju se obrátit na neurologa a psychiatra pro vyšetření. Vzhledem k několikaměsíčním čekacím lhůtám i jednoho i druhýho se můžeš objednat radši hned a kdyžtak to pak zrušit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Vy jste nevěděla, že palladone je silný opiát? Jak se k vám vůbec tento silný lék proti bolesti jen na předpis vůbec dostal? Sorry, ale nevěřím vám, že uvedené bylo jen „jednorázová záležitost“.

Nový příspěvek