Avatar uživatele
bLdzr

Muže učitel/ka zabavit motýlek?

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli mi učitelka může zabavit motýlek (tupý nůž na trénování) a nikdy mi ho nevrátit dokuď si pro to nepřijde rodič ? Předem děkuji za odpověď (jako odpověď nepočítám věty jako: dobře ti tak, mnel bys na vojnu , takové věci do školy nepatří to mne nezajímá mne zajímá jestli mi ho už v životě nemusí vrátit a musí si pro to jen rodič děkuj s přáním hezkého dne bLdzr

Zajímavá 0 před 12 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
df

dobře ti tak, mnel bys na vojnu , takové věci do školy nepatří 🤓

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

„Takové věci do školy nepatří“ je správná odpověď, nevím, proč ji nechceš slyšet.

Škola podle zákona má „zajištit bezpečnost a ochranu zdraví dětí, žáků nebo studentů a jejich ochranu před sociálně patologickými jevy a před projevy diskriminace, nepřátelství nebo násilí“ takže ve školním řádě je dost pravděpodobně něco jako „Do školy žák přináší pouze věci potřebné k výuce. Věci nepotřebné k výuce a takové,které mohou ohrozit jakýmkoliv způsobem zdraví jeho nebo spolužáků / např. zbraně, nože …/, mu budou odebrány a předány rodičům.“

Naschál si přečti ten váš, jestli jsi něco podobného začátekm roku nepodepsal, že jsi s tím byl seznámen …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Podle školského zákona mají učitelé právo zabavit předměty, které žákovi na hodině ruší nebo které mohou být nebezpečné. Žák je pak od svého učitele seznámen s tím, že věc bude předána jeho zákonným zástupcům. Kde a kdy se to stane, o tom rozhodne učitel, ale obvykle je to na schůzce s rodiči nebo zákonnými zástupci. Zákonný zástupce může předmět po škole požadovat zpět.

Pokud by už rodič nějaký důvod měl proč svůj motýlek (jakýkoliv nůž) nepřevzít tak si myslím, že škola ho spíše zničí. Pokud by to byl nůž ostrý, mohlo by dojít k jeho zadržení orgány činnými v trestním řízení.

Pokud se jedná čistě o tréninkový nástroj a nejde o ostrý nůž, pak by měl být vrácen rodičům. S tím souvisí, že by měla být dána určitá lhůta k předání předmětu rodičům. Pokud by v té době nebyl předmět předán, mohla by škola rozhodnout o jeho zničení. Je ale pravda, že konkrétní postup a pravidla mohou záležet na interních pravidlech konkrétní školy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě. Nosit zbraň do školy je hrubé porušení školního řádu. Zasloužil bys větší trest než zabavení,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mp2

Ahoj.

Podle mě je to spíš na policii a sociálku, než na rodiče. Rodiče evidentně nezafungovali do­teď.

Pokud někam nosíš nůž na trénování, zbrusu mu špičku do kulata a ostří zbrus tak, aby výsledná ploška měla alespoň 3mm.
Že je podle tebe tupý nikoho nezajímá, i zavřený nůž můžeš použít jako zbraň.

Ve škole ho měj v batohu a ve škole netrénuj.

Ve vlastním zájmu si nůž na trénování zbrus, protože pokud se někde porveš a ty se budeš třeba jen bránit – a najdou u tebe později nůž, i když byl celou dobu v kapse, pak si můžeš říkat, co chceš, a stejně ty budeš ten špatný a stejně domů příjde sociálka.

Vyslechnou tvé kamarády, učitele, řeknou, že jsi magor, že nůž nosíš i do školy, że s ním pořád trénuješ, že za holkama nechodíš, vedeš divné řeči – návštěva u psychologa a kdo ví, co ještě

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Ano.

Co „počítáš“, nebo „nepočítáš“, je Tvůj problém, nikoli má starost. Nechápu, proč to tam vypisuješ! 🙄🙈

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Vrátit ho musí, jinak bys ji mohl soudně napadnout. Ale klidně si může počkat na Tvou plnoletost. A případně, pokud Tě na škole s nožem ještě uvidí, Tě nechat vyloučit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek