ABC123

Může tohle zaměstnavatel?

Může dávat svým zaměstnancům smlouvu na 3 měsíce, pak na 9 měsíců, pak zase na ty tři měsíce atd.?

Nejlepší odpověď
mosoj

Procovní poměr na dobu určitou může zaměstnavatel uzavírat kolikrát chce, ale celkový součet dob nesmí přesáhnot 2 roky.

Po novele ZP v roce 2012 bude součet dob prodloužen na tři roky, ale zároveň bude počet možných prodloužení na max. 2× .

Další odpovědi
jmhad

Může si dělat co chce,pokud chceš dělat.Ale na ÚP ti jeho manýry vadit nemusí