kazisvět

Může souviset pokles venkovního tlaku se zvýšením tlaku krevního?

V poslední době se mně zdá, že pokud prudce poklesne venku tlak, tak se cca 6 hodin po poklesu tlaku necítím dobře, což vede ke zvýšení mého tlaku krevního. Připadne mně to divné, a tak se chci zeptat, zda nemáte podobnou zkušenost.

Nejlepší odpověď
mosoj

Prudké klimatické změny, zejména atmosférický tlak mají zcela určitě vliv na člověka, zejména pokud je nějak nemocný. Někdy to pociťuje i zcela zdravý člověk. Nejhorší jsou prudké výkyvy tlaku, které doprovází změny počasí a prudké změny teplot.
Každý to cítí jinak a v jinou dobu. Někdo před poklesem, jiný při poklesu a někdo až po změně tlaku.