Avatar uživatele
Registrovaný

Může si žena v domácnosti,kdy za ní platí ZP stát,přivydělat tím,že v letním období bude pronajímat dům "dovolenkářům"?

Nebude se pak muset zaregistrovat jako OSVČ a platit si tak ZP a soc.pojištění sama?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

No někteří úředníci by to mohli považovat za soustavnou činnost tak by asi byl živnostenský list vhodný.


Avatar uživatele
Bronzový

Nenapsala jste za jakého důvodu za vás pojištění platí stát.

OSVČ se z vás při pronájmu nestane, neboť se jedná o příjem dle §9, nikoliv §7. Zdravotní a sociální se z příjmů dle §9 neplatí.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.