Zlatý

Může se pavouk chytit do vlastní pavučiny?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nemůže se 'chytit' do vlastní sítě. Pokud se omylem na nějaké vlákno přilepí, vlákno ukousne a je po problému, tělo si pak lehce očistí. ;-)
Pozorováním zjištěno, článek mně mobil nepřečte.

Další odpovědi:

Stříbrný

Kupodivu může, stačí chvilka nepozornosti...
Doplňuji:
Tento článek http://www.microscopy-uk.org.u k/… vysvětluje, jakto, že se zahradní pavouk nepřilepí do své vlastní pavučiny. Je to "konstrukcí" jeho chodidel (nevím, jestli je to korektní termín pro nohy pavoukovců), avšak stále si myslím, že kdyby se dotkl lepkavých vláken své pavučiny (to jsou ty tvořící spirálu) kteroukoliv jinou částí svého těla, přilepí se.

Zlatý

Ve článku od cochee se píše o křižáku obecném (zahradní pavouk) a jeho přizpůsobení končetin na chození po lepivé síti. Tedy ano, mimo končetiny je síť lepivá i pro samotného pavouka.
To ale ještě neznamená, že se může chytit do vlastní pavučiny!! Do té se chytá pouze jeho kořist, která se většinou nedokáže vymanit, což pavouk při nějaké (nevím jaké) nehodě ale dokáže. Jako děcko jsem pavouky rád pozoroval a samozřejmě také experimentoval včetně toho, že jsem křižáka vytáhl z úkrytu a hodil do jeho sítě. Během chvilky byl pryč - chvíli se tam motal a pak utekl, častěji ale se však po chvilce spustil ze sítě na novém vlákně..
Takže taková je moje zkušenost.
Článek jsem sice přečetl celý, ale translate překlad mne nepřesvědčil o opaku.

Vskutku zajímavá otázka! Myslím , že ne. To by bylo jako kdyby sám sebe otrávil jedovatý had! :-)
http://cs.wikipedia.org/…

Zlatý

Ne.

Stříbrný

Což to třeba zkusit. Chytit pavouka a zkusit jej přiložit k jeho vlastní pavučině nikoliv hohama ale tělem.

Bronzový

konečně otázka co má něco do sebe

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.