Klára K.

Může se myš naučit slyšet na jméno?

Když si ji třeba pořídím jako malou a říkám jí třeba Alenko, uvědomí si nakonec, že je to ona a bude na to slyšet? U psů to tak funguje.
A jdou myši naučit nějaké kousky, třeba že by udělaly kolečko? (morčata se to umí naučit).
Doplňuji:
No, Alenka byl jen příklad, momentálně mám myšku Oldu a Bavlnku

Nejlepší odpověď
briketka10

pak s ní můžeš cvičit takové
triky, jako s touto myškou :D
http://www.lou­pak.cz/video/ze-sveta/5095-nejchytrejsi-mys-na-svete

Další odpovědi
led

Nebude rozumieť slovu, ale zareaguje na melódiu (mena) stále sa opakujúcu v jej prítomnosti

ladaadal

Na jméno se naučí bez velkých problémů, ty kousky s nimi dělají někteří také, ale jak rychle se to naučí nevím, s tím nemám zkušenost. Jinak pro zvířata je lepší kratší jméno s 1–2 slabikama, ale naučí se i na Alenku. 🙂