zjentek

Může se člověk během života zeptat na všechno, co potřeboval vědět?

Aby se zeptal úplně na všechno? Je to možné?

A jaký by to mělo smysl?

Je možné, že jediná otázky jediného člověka bude nekonečná, bude stále a stále vznikat v jiné podobě, až někam do nekonečna. Například v případě, když na ni (a na každou svou další otázku) dostane vždy sadu odpovědí. Co potom? Jaký smysl pak měly jeho předchozí otázky? Proč je vlastně pokládal? Což také mě pokládá na zásadní otázku: k čemu jsou otázky, jejichž odpovědí nejsou konstantní a věčné? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Nejlepší odpověď
da ny

Člověk je tvor zvědavý i zvídavý. Klade otázky, klade si otázky
Během života se člověk může ptát na všechno, co by rád věděl.
Ne vždy dostane/přijde odpověď, na to, co potřebuje…
Nebo přijde později, než očekával.
Někdo „odpovědi“ nevnímá, nevidí,
jiný je není schopen zpracovat a přijmout…
Člověk často „nevnímá“, protože to není to, co očekává, co si přeje a co chce slyšet!

Další odpovědi
Edity

Podle mě nemá cenu všechno vědět

Rokio

Ne. Nové informace neustále vznikají. Je to nekonečný koloběh.

df

Každý by měl co nejrychleji ve svém životě začít pátrat po odpovědích na 3 základní otázky:

  1. Kdo jsem?
  2. Kde jsem?
  3. Jaké je mé poslání?

Drap

Neni to možné. Soudnému a alespoň trochu přemýšlejícímu člověku život přináší stále nové a nové otázky.

led

len doplním odpoveď da ny
Jeden z druhov odpovedí (v zmysle vašej otázky) na otázku môže byť aj iný typ reakcie, napríklad nežiadané slová „poďte s nami“ (a odvezú vás na predbežný výsluch)