jojo2014

Může se cizinec (manželka) zaregistrovat u lékaře u kterého nemá smlouvu pojišťovna a požádat o zdravotní průkaz?

S zdravotní pojišťovnou jsem to řešil
Bylo mi řečeno že je 1 Doktor 105 km daleko

Odpovědi
nyjono

Myslím si, že asi nejde jen o ten zdr.průkaz. S tím asi bude souviset i nějaká prohlídka.
Ale pokud nemá lékař smlouvu s pojišťovnou, kde je registrovaná a platí ta osoba, lékař nedostane úkony proplacené.
Proto asi zjistěte info u lékaře, popř.změna pojišťovny.
Také asi jde o to, kde má vaše žena – cozinec hlášen trvalý pobyt.

Ametyst

Tohle je nejlepší řešit se zdravotní pojišťovnou. Ta vydá zdravotní průkaz a má i doporučit lékaře.

da ny

Pokud bude lékař ochoten vzít takového pacienta do péče, snad.
Lékař bude muset na každý úkon vystavovat manželce fakturu pro
úhradu v hotovosti.
Praktičtí lékaři jsou od ZP hrazenitéž paušálem (ten by za ženu od nikud
nepřicházel…).
Snazší bude sehnat lékaře, který si „udělá“ patříčná vyšetření potřebná
k získání zdravotního průkazu (s tím, že si manželka vše uhradí včetně laboratoře),
než registrace.
Poptat se musíte u lékařů. Snadné to nebude.
ZP Vám informaci již poskytla. Využila bych tuto možnost.