Putin

Může resuscitace znovu „nahodit“ srdce?

Pokud ne, proč tomu tak je v mnoha filmech?

Lamalam: Všude se píše, že pouze stimuluje srdeční a plicní práci, nahrazuje ji a má se provádět až do příjezdu záchranné služby, která provede defibrilaci či podobná opatření.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ano, může. Pokud by tomu tak nebylo, neprováděla by se.

Další odpovědi
anonym

Vod toho se to dělá,jinak by to nebyla resuscitace.

mosoj

Do resuscitace patří masáž srdce, která srdce může nahodit, ale také nemusí. Nicméně se tím udržuje nouzové prokrvování mozku, než přijede záchranka z další pomocí.

Cenobita

Slovo resuscitace znamená oživení (reanimace, kříšení, obnovování vitálních funkcí) , oživuje se většinou to co je neživé, takže pokud má někdo zástavu dechu nebo srdce je potřeba ho nahodit – oživit, resuscitovat, pokud se to podaří, žije pokud ne jde o exitus.