DceFR

Může přeplnění oleje způsobovat tuto hlášku?

Fabia II Combi – do motoru bylo nalito 4 l oleje místo předepsaných 3,6 l. Občas se objeví hláška: TLAK OLEJE. VYPNĚTE MOTOR. Měrka ukazuje hladinu oleje u horní rysky. Je možné, že by hláška byla způsobena větším množstvím oleje?

gecco: tím jsem jen chtěl říct, že auto je novější (jinak je bílé).

Nejlepší odpověď
jmhad

Tahle hláška spíná, když olej nemá dostatečný tlak – je ho málo nebo má jinou kvalitu. Má zkušenost říká – nezahrávat si a navštívit servis kde to vyzkouší. Mě takhle problikávala kontrolka u NISY a protože bylo oleje dost, řákal jsem si – blbne. Neblbla a vylágroval jsem hlavní ložiska na klice. Tehdy stačilo zastavit, vlézt pod motor a šroubem zvýšit tlak na čerpadle, což u nových vozů na koleně nejde.

Další odpovědi
gecco

…„Fabia II Combi“… vypovídá o motoru jen o něco málo víc, než že to auto je zelený…
😉
Jo – nadbytek oleje může způsobit problém, dokonce značný problém…
Na druhou stranu – pokud je hladina oleje (v klidovém stavu) těsně u rysky (shora či zdola, to je jedno), nemělo by to vadit…
Ale vliv může mít i to, zda motor olej žere, kolik má najeto (v jakém je stavu), kolik ujel od výměny oleje…
😉
Vzhledem k formulaci dotazu bych doporučil servis – a nemyslím to ve zlém…
😉
_____________­________________
DceFR – no jo, ale uvědom si, že do Fabky II se montují různé motory (zážehové, vznětové, různé objemy…) – takže tato informace je opravdu k ničemu… Různé motory nejsou stejné ani pokud jde o jejich údržbu…
A taky si uvědom, že „novější“ je nepodstatné – některá 10 let stará auta nemají najeto 50 tisíc, některá stará 3 roky mají najeto 300 tisíc…
___
Příště – abys dostal relevantní odpovědi, prostě uveď dostatečné údaje o motoru

  • a nebo se obrať na ten servis…

😉

mosoj

Více oleje na to nemá vliv. S největší pravděpodobností odchází olejové čerpadlo do věčných lovišť. S autem nejezdit do objasnění stavu, poslechnout hlášku !
Viz. jmhad.

Gecco k čemu ti bude, že budeš znát typ motoru ? Bla, bla …

gecco

Mosoji – třeba abych věděl, jaké je tam olejové čerpadlo, na co je ten motor háklivej (viz TSI) atp…

DceFR

Díky všem za odpovědi. Po delším ježdění po dálnici se ukazuje, že při otáčkách kolem 3000 se výstraha neobjevuje, při menších rychlostech a otáčkách ano. Takže zřejmě odchází olejové čerpadlo. Auto putuje do servisu.

mosoj

Tak, tak. Správná úvaha.

jebatadmina

Příspěvek smazán administrátorem.