karel123

Může prášek ztratit(např. proti rýmě Nurofen) na efektivitě, když ho vypiju rozdrcený?

zdravím, mám strašnej problém s polykáním prášků a jinak, než když ho rozdrtim nebo rozkoušu v ústech, ho do sebe nedostanu, protože se mi hned, jak dam jakýkoliv prášek do pusy, sevře hrdlo, tak mě zajímá, jestli to může mít za následek, že to ztratí efekt, co ten prášek má mít.

Nejlepší odpověď
cappuccino

Neztrati, jen zacne driv pusobit!!
Nechci ti menit medikaci, ale vis o tom, ze Nurofen je na zmirneni bolesti a snizeni horecky?
Neni to lek proti ryme. Precti si pribalovy letak!!

Další odpovědi
JK2021

Ano, stát se to může… pokud jakoukoliv lékovou formu (každá existuje z konkrétního důvodu) užijete jinak, než je uvedeno v příbalovém letáku (čímž můžete znehodnotit účinnou látku).
Pro pacienty neschopné spolknout tablety existují alternativní lékové formy (např. sirupy a čípky) a pokud tento fakt oznámíte lékárníkovi, pomůže vám vybrat vhodnější lékovou formu, od toho tam je.

Drap

Nic to neztratí

Dochy

Tak zrovna nurofen se nechá koupit i jako sirup (tomu ale odpovídají pomocné látky). Ptej se v lékárně a klidně jim popiš své potíže.
Obecně s rozpouštěním prášků mohou být potíže. Opět ptej se v lékárně nebo u lékaře. Bývá to různé. Někdy je to v poho, u některých léků hrozí nižší účinek (předpokládá se, že se obal rozpustí až ve střevech a léky tedy nebudou vystaveny pro ně nevhodnému prostředí v žaludku), u jiných může hrozit poškození jícnu nebo žaludku.

karel123

cappuccino, když se podíváš na krabičku Nurofenu( konkretně Nurofen Stopgrip) tak je tam psáno že to lečí horečku, ucpaný, rýmu atd. 🙂

cappuccino

Omlouvam se, ale psal jsi jen Nurofen, a ne Nurofen Stopgrip.
Porad se v lekarne. Mozna bude pro tebe nejlepsi ten sirup.